Uroczyście rozstrzygnięto konkurs dla dziennikarzy ?Media z klimatem!? zorganizowany przez Koalicję Klimatyczną.

 W warszawskiej restauracji KOM zgromadzili się przedstawiciele mediów, administracji oraz organizacji pozarządowych. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Konkurs wyłonił prace, które w najbardziej rzetelny i interesujący sposób przekazywały informacje na temat zmian i ochrony klimatu. Cieszył się dużym zainteresowaniem dziennikarzy. Z całej Polski nadesłano ponad 70 prac, opublikowanych w prasie, na najważniejszych portalach informacyjnych i tematycznych oraz wyemitowanych w radiu i telewizji od początku października do końca grudnia minionego roku.

To dowód, że przedstawiciele mediów zaczynają dostrzegać wagę problemu. Zmiany klimatu zmienią i nas – polski przemysł, rolnictwo, polskie społeczeństwo. Potrzebujemy mediów, by dobrze przygotować się do tej zmiany. – mówi dr Zbigniew Karaczun, Prezes Okręgu Mazowieckiego Polskiego Klubu Ekologicznego, ekspert Koalicji Klimatycznej.

Poziom nadesłanych prac był wyrównany. Jury składające się z przedstawicieli organizacji ekologicznych zrzeszonych w Koalicji Klimatycznej oraz dziennikarzy Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS stanęło przed trudnym wyborem.  Nagrodę główną otrzymał Konrad Niklewicz z Gazety Wyborczej za pracę „Czy klimat się zmienia i czy człowiek jest tego przyczyną?”. Drugą nagrodę – Jakub Bożek z Krytyki Politycznej za artykuł „Zahandlować się na śmierć”.

Wyróżnienia przyznano Edwinowi Bendykowi z Polityki, Michałowi Olszewskiemu z Tygodnika Powszechnego, Andrzejowi Paplińskiemu z Muratora oraz Tomaszowi Majce i Jackowi Prusinowskiemu z Programu I Polskiego Radia.

Nominacje otrzymali Karolina Baca (Rzeczpospolita), Piotr Cieśliński (Gazeta Wyborcza), Joanna Leśniewska (Gazeta Wyborcza Poznań), Kazimierz Netka (Polska Dziennik Bałtycki), Tomasz Ulanowski (Gazeta Wyborcza), Agnieszka Jas (Polskie Radio Program I), Ewa Podolska (TOK FM) oraz Dorota Świerczyńska (Polskie Radio Program I).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię