Każdy z nas wie jak bardzo cieszą pierwsze źdźbła świeżej trawy, nieśmiało zerkający przebiśnieg czy krokus, gałązka wiosennej wierzby z ?kotkami?? trochę później: żółty krzak forsycji, pierwszy motyl, śpiew skowronka? – pisze Elżbieta w najnowszym odcinku swojego bloga.

Pojawiła się nagle, nie wiadomo skąd. Zatrzymała tuż obok. Mała, barwna; na tle otaczającej nas szarej rzeczywistości przykuwała uwagę obecnych. Sprawiała wrażenie lekko zagubionej, nie bardzo wiedzącej co ze sobą począć… Posuwała się powoli, raz do przodu, to znowu do tyłu, by po chwili pokręcić się w kółko i zacząć ten dziwny taniec od początku. 

(fragment bloga z 4 marca)

Przeczytaj całość

Internetowy pamiętnik jest prowadzony przez Paną Elżbietę – zaangażowaną w edukację ekologiczną nauczycielkę oraz inicjatorkę działań dla lokalnej społeczności. Jest to zbiór przemyśleń nt. edukacji ekologicznej w szkole, a także komentarz do otaczajacej codzienności z punktu widzenia osoby, która kocha i rozumie naturę. Blog Pani Elżbiety będzie cotygodniowo aktualizowany o nowe, uporządkowane chronologicznie wpisy.

Celem bloga jest nie tylko przedstawienie światopoglądu miłośniczki ekologii, ale także zachęcenie innych osób do równie świadomej postawy względem Matki Ziemii. W przyszłości będziemy wzbogacać blogosferę portalu ZielonaLekcja.pl o pamiętniki innych inspirujących osób.

Zapraszamy!
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię