W sobotę 5 czerwca 2010 roku o godz. 11.00 na Placu Wolności w Poznaniu rozpocznie się kampania promocyjna pt. ?Miasteczko Europejskie ? Miasteczko pełne Gwiazd?, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Podczas akcji zaprezentowane zostaną ciekawe projekty realizowane przez beneficjentów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Odsłony kampanii  „Miasteczko” odbędą się w 12 miejscowościach w Wielkopolsce (harmonogram w załączeniu), podczas imprez towarzyszących, np. festynów, jarmarków oraz dni gmin.

W Poznaniu swoje projekty zaprezentuje 10 beneficjentów WRPO, natomiast w pozostałych miejscowościach przedstawimy 3 projekty. Wśród nich są m.in.: MPK w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, Społem Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Nadleśnictwo Jarocin, Nadleśnictwo Sieraków, a także szpitale, samorządy i przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego.

W „Miasteczku” funkcjonować będzie Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, w którym można uzyskać informację o warunkach i zasadach otrzymania dotacji ze wszystkich programów UE. Dla dzieci przygotowano atrakcje, konkursy z nagrodami i zabawy, m.in. wspólne układanie flagi Europy, kalambury, podchody. Na najaktywniejszych czekają europieniądze i drobne upominki! Dodatkowo w Poznaniu czas umilać będzie gwiazda Blues Brothers.

Jednocześnie rozpoczyna się konkurs na Gwiazdy Wielkopolskie, tj. najciekawsze projekty realizowane ze środków WRPO. Za pośrednictwem strony internetowej www.wrpo.wielkopolskie.pl/gwiazdy_wielkopolskie (na której znajduje się też Regulamin Konkursu) już wkrótce będzie można głosować na wybrane projekty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię