Dziękujemy udział w naszym konkursie wiedzy o rzekach. Znamy już zwycięzców, którzy w czerwcu popłyną na spływ kajakowy Brdą! Gratulujemy i zapraszamy już do kolejnej edycji konkursu „Odkrywamy polskie rzeki”(szczegóły już wkrótce).

Jury złożone z Tomasza Szymkowiaka, redaktora naczelnego wydawnictw firmy Abrys, Marka Baranowskiego, właściciela firmy Canoe Przechlewo – sponsora nagrody głównej oraz Emilii Seweryn, redaktor prowadzącej portal ZielonaLekcja.pl najwyżej oceniło prezentację wykonaną przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Prezentacja dotyczyła osobliwości przyrodniczych Noteci. Jury oceniało zgodność z regulaminem, zawartość merytoryczną oraz atrakcyjność i pomysłowość wykonania pracy.

Gratulujemy, zwycięzcy popłyną na spływ Brdą!
A wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Już niedługo konkursowe prezentacje ukażą się na naszej stronie.

O konkursie

Każdy z nas ucieka marzeniami do letnich wakacji? Słońce, wolny czas, beztroska zabawa nad wodą? Czy może być coś piękniejszego? By przybliżyć czas letniej beztroski, zapraszamy wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w naszym konkursie. Zwycięska klasa wraz z opiekunem popłynie w czerwcu na jednodniowy spływ kajakowy rzeką Brdą.

Co zrobić, aby upolować nagrodę?

Konkurs ?Odkrywamy polskie rzeki? trwa od 29 marca do 25 maja. Zadaniem klas, liczących maksymalnie 30 osób, jest stworzenie prezentacji multimedialnej na wybrany jeden z siedmiu tematów. Prezentacje wraz ze zgłoszeniem (zał.1 regulaminu) i oświadczeniem dyrektora szkoły (zał. 2 regulaminu) proszę wysłać na adres [email protected] do 25 maja br. włącznie. Do 31 maja br. zostaną ogłoszone wyniki. Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

Tematy (proszę wybrać jeden)

1. Ciekawostki przyrodnicze wybranej polskiej rzeki
2. Zagrożenia środowiska wodnego w Polsce.
3. Najciekawsze rzeki świata.
4. Metody ochrony rzek przed zanieczyszczeniami.
5. Świat roślinny w rzekach.
6. Mój pomysł na ochronę rzek.
7. Co można zmienić nad lokalną rzeką?

O nagrodzie

Nagrodą w konkursie jest jednodniowy spływ kajakowy Brdą dla zwycięskiej klasy wraz z opiekunem. Spływ odbędzie się w czerwcu 2010 r., w terminie uzgodnionym ze Sponsorem Nagrody Głównej – firmą Canoe Przechlewo. Sponsor zapewnia przewóz grupy z bazy na początek trasy spływu i z końca spływu do bazy, sprzęt (dwuosobowe kajaki, wiosła, kamizelki ratunkowe), opiekę przewodnika, opiekę ratownika, ubezpieczenie NWW, gwarancję rzetelnego wykonania umowy, drewno na ognisko po spływie oraz ? w razie potrzeby – organizację warunków do noclegu na polu biwakowym. Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają noclegu, mogą wskazać pobliskie pole biwakowe, jednak o namioty grupa troszczy się we własnym zakresie.

Życzymy powodzenia!

Organizatorzy:

     

Sponsor nagrody głównej:

Patronat medialny:

      

 

Ciekawostki przyrodnicze rzek są jednym z tematów konkursowych.

Konkurs ma zachęcić do troski nad środowiskiem rzecznym.

Zwycięska klasa wraz z opiekunem popłynie w czerwcu na jednodniowy spływ kajakowy rzeką Brdą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię