Fot. D. Kramski

Wybrane miejskie skwery w Poznaniu, Gdańsku i Toruniu zakwitną na niebiesko. Przy nich staną huśtawki, a także tablice z torebkami nasion niezapominajek, które można oderwać, by wesprzeć kiełkowanie idei Think Blue, siejąc je w ogródku, na balkonie czy miejskim placu. Akcja ma przybliżyć ideę Think Blue i podkreślić związany z nią czynnik zabawy i aktywności.

Niebieskie skwery to pierwszy element akcji promującej Think Blue Volkswagena, która akcentuje, że troska o naturę jest wspólną sprawą nas wszystkich. Inicjatywy w ramach Think Blue mają inspirować i motywować do brania odpowiedzialności za przyszłość środowiska, podkreślając, że ekologiczne działania nie wymagają rezygnacji z wygody, a co więcej, mogą dostarczyć wiele radości. Nasiona niezapominajki, rozdawane podczas akcji, mają symbolicznie o tym przypominać i promować ideę myślenia na niebiesko.

Niebieskie skwery z tablicami pojawią się w Poznaniu (w Parku Karola Marcinkowskiego), Gdańsku i Toruniu (zieleniec przy Fontannie Cosmopolis). Kolejnym etapem akcji będzie próba odzyskania dla potrzeb mieszkańców zaniedbanych miejsc, poprzez odtworzenie zieleni lub stworzenie „mebla miejskiego” ucieleśniającego ideę Think Blue i skłaniającego do zachowań ekologicznych, nawiązywania relacji społecznych oraz prowokującego do aktywności. Ostateczna forma „mebli” oraz lokalizacja w danym mieście wyłonione zostaną przez mieszkańców w głosowaniu na portalu Facebook.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię