W piątek, 4 października br., uczniowie ze szkół na terenie gminy Brusy podjęli wyzwanie i wzięli udział w grze miejskiej zatytułowanej „Misja Brusmena” czyli postaci o nadludzkich możliwościach, która zabiera dzieci do przyszłości i pokazuje, jak będzie wyglądał świat, jeśli ludzie nie zaczną segregować odpadów.

W ramach gry uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Brusy, zorganizowani w drużyny podjęli wyzwanie i rozwiązywali zadania dotyczące segregacji odpadów. W punktach zadaniowych rozmieszczonych na terenie Brus na uczestników gry czekali arbitrzy, którzy przekazywali im zadania do wykonania, np. rozwiązanie krzyżówki dot. segregacji, rozpoznanie efektów recyklingu, np. regranulat z butelek PET, włókna celulozowe z makulatury czy stopione szkło lub odgadnąć jak długo trwa rozkład poszczególnych odpadów.

Za każde z ośmiu zadań arbitrzy przyznawali drużyno punkty, a wygrywała drużyna, która zdobyła ich najwięcej. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymywali plecaki turystyczne – była to drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrodę specjalną – rower.

 

GALERIA

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię