Poprzez zabawę i ducha rywalizacji między szkołami, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Fundacja Veolia będą zachęcać dzieci i młodzież do zgłębiania wiedzy na temat różnorodności biologicznej w miastach. Akcja ma na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. 

Konkurs pod hasłem: ?Młodzi Obserwatorzy Przyrody – chrońmy razem bioróżnorodność?adresowany jest do uczniów w wieku 7-19 lat podzielonych na 3 grupy wiekowe. Każda grupa zajmie się innym tematem – najmłodsi owadami w mieście, nieco starsi – ptakami, a najstarsi licealiści – rolą zadrzewień w mieście.

Konkurs składa się z dwóch etapów – w ramach pierwszego uczniowie biorą udział w lekcji zorganizowanej przez swojego nauczyciela na podstawie przygotowanych przez organizatora materiałów. Po lekcji wypełniają test wiedzy, zdobywając punkty za poprawne odpowiedzi. Drugim etapem jest przygotowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjnej dotyczącej ochrony różnorodności biologicznej w miastach, skierowanej do zarówno do społeczności szkolnej, jak i lokalnej.

Zaproszenie do konkursu kierujemy do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy, Ciechocinka, Jarocina, Leżajska, Łodzi, Międzyrzeca Podlaskiego, Poznania, Rzeszowa, Tarnowskich Gór, Świdnika, Wrześni, Zakopanego i Zamościa. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów uczniowskich, ich członkowie mają być uczniami jednej klasy.

Rejestracja do Konkursu potrwa do 22 września 2017 roku. Szczegółowe informacje o Konkursie można znaleźć w załączniku oraz na stronie www.mlodziobserwatorzy.edu.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię