W piątek na terenie całej Polski odbywały się wydarzenia, związane z akcją „Sprzątanie Świata”.  W Kole, oprócz tradycyjnej zbiórki odpadów, organizowanej przez Urząd Miasta we współpracy ze szkołami, odbyła się także gra terenowa „wKOŁO odpadów”. 

Punktualnie o godz. 10 na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Kole zebrało się pięć drużyn, reprezentujących wszystkie kolskie szkoły podstawowe. Po odczytaniu wskazówek i rozszyfrowaniu pierwszego hasła, drużyny udały się do zlokalizowanych w niedalekiej okolicy punktów zadaniowych. W każdym z nich czekał arbiter, który nadzorował przebieg poszczególnych zadań oraz przyznawał punkty za poprawność ich wykonania. Na uczestników czekało m.in. przygotowanie ekologicznej biżuterii, rozwiązanie krzyżówki dotyczącej odpadów, a także sprawdzenie poprawności segregacji oraz znajomości pojęć dotyczących selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu. Po rozwiązaniu wszystkich zadań drużyny oddawały swoje karty zadaniowe, które następnie były sprawdzane i oceniane.

Dwie drużyny – ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Koła uzyskały największą ilość punktów i stanęły na podium. Ogłoszenie wyników oraz nagrody w postaci mapy o tematyce przyrodniczej oraz biletów na basen zostały wręczone podczas IV Pikniku Ekologicznego w Kole, zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Koła – 16 września.

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię