Od 1 marca do 30 kwietnia potrwa II Powiatowy Konkurs Poetycki ph.”Cudze chwalicie, swego nie znacie?” zorganizowany przy współpracy z Centrum Edukacji Regionalnej w Gniewie przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Uczestnicy konkursu mają napisać wiersz przedstawiający piękno przyrody najbliższego regionu. Konkurs jest skierowany do uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu tczewskiego.

Organizatorami są: Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Stowarzyszeniu CAG, Centrum Edukacji Regionalnej w Gniewie przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Celem konkursu jest m.in. uwrażliwienie młodzieży na piękno słowa i piękno natury, ukazanie piękna lokalnej przyrody i jej wpływu na nasze życie, kształtowanie świadomości związanej z ochroną środowiska oraz propagowanie i promocja współczesnej poezji.

Konkurs adresowany jest do młodych twórców i będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach:  uczniowie szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum. Warunkiem udziału jest nadesłanie jednego wiersza na wybrany temat: świat zwierząt, roślin lub piękno krajobrazu. Tematyka prezentowanych utworów winna odzwierciedlać piękno przyrody.

Jury zdecyduje o przyznaniu nagród – opublikowanie najlepszych utworów w zbiorze poetyckim wydanym w grudniu br. Termin nadsyłania prac upłynie 30 kwietnia br.

Adres nadsyłania prac: 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
im. ks. Fabiana Wierzchowskiego
w Gniewie
83-140 Gniew
Pl. Grunwaldzki 16/17
tel. 058 5352662

lub

Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej
przy Stowarzyszeniu CAG
Ciepłe 26
83-140 Gniew
tel. 058 5353130,

Posumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 maja br.

Źródło: www.gcee.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię