W ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zorganizowało prelekcję. ?Nietoperze ? tajemnicze, niezrozumiane? i piękne?, którą wygłosił dr Mateusz Ciechanowski.

Przedstawiono niezwykłe przystosowania nietoperzy do lotu, orientacji w ciemnościach, roczny cykl życia w klimacie umiarkowanym. 

Słuchacze dowiedzieli się ciekawostek o ich sposobach na przetrwanie zimy, letnich kryjówkach, godach i długości życia. Prelegent zaprezentował również bogatą galerię gatunków krajowych i tropikalnych.

Można było również dowiedzieć się, dlaczego te zwierzęta są zagrożone ze strony człowieka, dlaczego należy je chronić i w jaki sposób można im pomóc. Prelekcja odbyła się 19 lutego br. o godz. 16 w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
 
Dr Mateusz Ciechanowski jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego. W styczniu br. został laureatem Nagrody Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku za szczególne osiągnięcia w ochronie środowiska, przyrody i edukacji ekologicznej w województwie pomorskim

Źródło: Zielony Gdańsk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię