Współorganizatorzy Konkursu Młodzi Projektanci Zieleni: Pomorskie Stowarzyszenie Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni oraz Zielony Loft Centrum Promocji Architektura i Zieleń, w dniu 24 kwietna zorganizowali III edycję konkursu ?Młodzi Projektanci Zieleni? tematem przewodnim konkursowych prac był ?Eko Ogród? Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło po przedstawieniu koncepcji i projektów Eko rozwiązań w ogrodach przydomowych przez 12 zespołów projektowych.

Udział wzięły szkoły z województwa: Pomorskiego,  Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego.

I miejsce wśród szkół wyższych, zajęła grupa z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego – Anna Kędzierska, Agnieszka Humięcka, Aneta Kaczmarczyk
I miejsce wśród szkół średnich zajął Zespół Szkół Ogrodniczych z Pruszcza Gdańskiego-Eliza Dziarska, Marzena Dragan, Tomasz Ostrowski, Wojciech Penkowski.

Do finału konkursu zakwalifikowała się także grupa projektowa  Sopockiej  Szkoły Wyższej.Projektanci z Sopockiej Szkoły Wyższej przygotowali  interesującą koncepcje – Ogród Ekologiczny w stylu romantycznym-Natura Pulsem Życia,/2 miejsce w konkursie szkoły wyższe/ Sopocka Szkoła Wyższa przygotowała także nowatorski projekt Eko -Ogrodu na dachu-Eko Ruletka /3 miejsce w konkursie szkoły wyższe/

W konkursie udział wzięły także Szkoły Średnie:
-Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu-/2 miejsce szkoły średnie uczniowie z Reszta przedstawili projekt Eko-ogrodu przyszkolnego jako marzenie młodzieży szkolnej ,które własnoręcznie zamierzają zrealizować. Organizatorzy konkursu zobowiązali się pomóc szkole i uczniom w zdobyciu funduszy i sponsorów.
-Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy,/3 miejsce szkoły średnie/
-Zespół Szkół Kształcenia rolniczego w Karolewie,

Finał Konkursu odbędzie się 15 maja na wystawie Grajmy w Zielone zostaną zaprezentowane 3 prace zwycięskich drużyn: UWM, .ZSO z Pruszcza i Sopocka Szkoła Wyższa-Natura Pulsem Życia.
 

Zdobywcy I miejsca wśród szkół średnich.

Zdobywcy II miejsca wśród szkół wyższych.

Zdobywcy I miejsca wśród szkół wyższych.

Uczestnicy konkursu.

Uczestnicy konkursu.

Uczestnicy konkursu.

Uczestnicy konkursu.

Plakat konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię