Przeszło dwa i pół tysiąca młodych dębów i buków zasadzili uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Ta forma aktywizacji młodzieży to efekt współpracy Nadleśnictwa Sulęcin z Kopalnią Węgla Brunatnego ?Sieniawa?.

Efektem pracy młodzieży jest niespełna hektarowy, młody las na terenie nadleśnictwa Sulęcin. Kilkudziesięcioosobowa grupa poradziła sobie z tym zadaniem w niecałe cztery godziny. – Sadzenie lasu to efekt końcowy. Dla nas niezmiernie ważne jest to, że młodzi ludzie będą mieli lekcję przyrody w praktyce. Nauczą się jak sadzić drzewa i je pielęgnować. To najlepsza droga by docenili walory natury, która ich otacza – mówi Witold Wasylków, nadleśniczy z Nadleśnictwa w Sulęcinie.

Kopalnia i nadleśnictwo porozumiały się z Zespołem Szkół w Sulęcinie i w zamian za pomoc uczniów w sadzeniu lasu w pobliżu miejscowości Wielowieś, uczniowie otrzymają od kopalni dofinansowanie wycieczki szkolnej. –Jako firma osadzona w strukturach lokalnej społeczności, zawsze staramy się wspierać działania angażujące młodzież w kwestii ekologii – mówi Andrzej Bik, prezes KWB Sieniawa. – Mamy świadomość skutków działalności kopalni, dlatego tego typu inicjatywy we współpracy ze szkołami są dla nas cenne – dodaje A. Bik. Warto wspomnieć, iż nasadzone dwa i pół tysiąca drzew, to specjalnie wyselekcjonowane do tego celu odmiany dębów i buków.

To nie pierwsze tego typu działanie, które wspiera kopalnia z Sieniawy. W zeszłym roku, przy współpracy z Nadleśnictwem w Świebodzinie, KWB Sieniawa zachęciła młodych ludzi ze szkół w Sieniawie i Łagowie do pielęgnacji drzew w istniejącym już lesie.

   

 

Uczniowie z Zespołu Szkół w Sulęcinie w trakcie sadzeniu lasu.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Sulęcinie z pomocą leśników sadzą młody las.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię