W niedzielę, 2 października w Szkole Leśnej na Barbarce odbędzie się podsumowanie multimedialnego konkursu pt. „Różne spojrzenia, jedno myślenie – zachować różnorodność biologiczną”. Od 11.30 do 13.00 czeka sporo ekologicznych atrakcji!

W programie: ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom, wystawa fotografii wyróżnionych i prezentacja filmów konkursowych, spotkanie z fotografami przyrody, członkami jury, bezpłatne warsztaty: tworzenie zielników, rozpoznawanie grzybów, lepienie w glinie, czerpanie papieru, camera obscura, wycieczka do Rezerwatu Las Piwnicki o godzinie 12.00, trio muzyczne i ognisko.

Całość będzie relacjonowała na żywo TVP Bydgoszcz. W tym celu będzie przygotowane specjalne studio, do którego zostali zaproszeni  goście.

Konkurs zorganizowany został przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia, którego partnerem było TVP Bydgoszcz. Finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest pokazanie różnorodności biologicznej otaczającej przyrody z troską o jej ochronę i przetrwanie Konkurs  skierowany był do wszystkich twórców amatorskich filmów i fotografii o tematyce przyrodniczej powyżej 13 roku z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Prace do konkursu można było nadsyłać w terminie 1 luty do 10 września 2011 r. W tym czasie do konkursu zgłosiło się 798 osób, które nadesłały 1881 fotografii oraz 30 filmów. 11 września jury konkursu w składzie : Adam Adamski, Dariusz Sarnowski praz Sławomir Lewandowski wybrało po 10 fotografii i 4 filmy w każdej kategorii wiekowej tj. 13-18 lat i powyżej 18 lat. Prace umieszczone zostały na  stronie internetowej konkursu www.ekomultikonkurs.pl i od 13.09 internauci oddają na nie swoje głosy. Głosowanie internautów, które wyłoni zwycięzców konkursu zakończone zostanie 30 września o godzinie 20.00. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas podsumowania konkursu w niedzielę.

 

W programie mi.n. lepienie w glinie. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię