Trwa VIII edycja konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży ze szkół powiatu mińskiego. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, Wydział Środowiska i Rolnictwa. Celem konkursu jest zdobywanie wiedzy o środowisku oraz propagowanie działań zmierzających w kierunku ochrony środowiska.

Przedmiotem konkursu będzie poszerzenie wiedzy o bogactwie przyrodniczym i środowisku na terenie powiatu mińskiego. Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, dla uczniów gimnazjów oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs trwa od października br. do grudnia br. Obecnie dzieci są po etapie szkolnym konkursu i czekają na etap powiatowy, który powinien być przeprowadzony od 10 listopada do 1 grudnia.

Do obu etapów należy przygotować pracę pisemną nt. „Moje odpady w moim środowisku”. W pracy pisemnej dzieci powinny przedstawić odpady, które wytwarzają lub przyczyniają się do ich wytarzania oraz sposób na  uniknięcie wytwarzania odpadów.

Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy zajmą I, II i III miejsce w etapie powiatowym oraz upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników etapu powiatowego. Nagrody zostaną ufundowane ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Mińsku Mazowieckim oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Źródło: www.powiatminski.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię