Dziś wystartował ekologiczny konkurs pt. ?Zmiany klimatu w obiektywie? pod patronatem Ministra Środowiska prof. Macieja Nowickiego. Uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia konkursowe za pośrednictwem strony Klimat2008.blog.pl do 10 grudnia br.

Konkurs organizowany jest w nawiązaniu do Konferencji Klimatycznej. „Zmiany klimatu w obiektywie” kierowany jest przede wszystkich do młodych internautów zainteresowanych ekologią. Za pomocą fotografii należy wyrazić swój sposób postrzegania zmian klimatu oraz ich wpływ na środowisko i ludzi.

Zdjęcia do konkursu można zgłaszać w trzech kategoriach: Natura – zdjęcia zgłaszane w tej kategorii powinny przedstawiać wpływ działalności człowieka na przyrodę, Technologia – zdjęcia w tej kategorii powinny pokazywać technologie przyjazne środowisku, ich sposób działania lub wpływ na przyrodę oraz Ludzie – jest to kategoria, w której autorzy fotografii mają przedstawić człowieka jako część ekosystemu, sprawców zmian klimatu lub ich działania na rzecz ograniczenia ich skutków.

W jury oceniającym nadesłane prace zasiądą: Ireneusz Graff – fotografik, wieloletni Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody; Małgorzata Snarska – Szef Zespołu ds. Organizacji COP 14 oraz Agata Goździk – Komisarz Wystawy „Technologie dla ochrony klimatu”.

Konkurs fotograficzny „Zmiany klimatu w obiektywie” jest elementem działań w ramach przygotowań do Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu – COP 14, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 1 – 12 grudnia br.

Spośród zdjęć zamieszczonych na fotoblogu, publiczność wybierze najlepszą według niej pracę i przyzna Nagrodę Publiczności.

Źródło: www.klimat2008.blog.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię