Rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjna Komisji Europejskiej ?Twoje działania wpływają na klimat?. W ramach akcji w pięciu miastach – Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Lublinie i Krakowie – zaprezentowana zostanie symulująca mieszkanie instalacja edukacyjna, która będzie przekonywać, że ?Troska o klimat zaczyna się w domu?.

Kampania jest realizowana w ramach "Partnerstwa dla Klimatu", inicjatywy Ministerstwa Środowiska, która skupia 37 organizacji, mających na celu podniesienie społecznej świadomości nt. zmian klimatycznych.

W ramach kampanii „Twoje działania wpływają na klimat” w pięciu wybranych centrach handlowych, w różnych miastach Polski zaprezentowana zostanie symulująca mieszkanie, ogólnodostępna instalacja edukacyjna, dzięki której dowiedzieć się będzie można, jak poprzez zmianę codziennych nawyków i przyzwyczajeń oszczędzać energię i redukować emisję dwutlenku węgla.

Odwiedzający stoisko uzyskają informacje m.in. o tym, ile energii traci się zostawiając urządzenia domowe w funkcji "stand by", a najmłodsi będą mieli okazję skorzystać ze stoisk komputerowych z grami edukacyjnymi oraz wziąć udział w konkursach plastycznych.

Harmonogram:

Warszawa – 16.11 "Złote Tarasy"
Poznań – 17.11 "Centrum M1
Gdańsk – 22.11. "Galeria Bałtycka "
Lublin – 7.12 CH "Tesco"
Kraków – 12.12. "Galeria Kazimierz"

Imprezy będą trwały od godz.. 10:00 do godz. 20:00. Ambasador Kampanii – Przemysław Saleta będzie brał udział w akcjach od godz. 14:00 do godz. 17:00. Elementem kampanii informacyjnej są także billboardy i citylighty w wymienionych miastach. Akcja potrwa do 12 grudnia br.

Źródło: Wydział Prasowy Komisji Europejskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię