Trwa konkurs, który ma wskazać na „Nauczycieli z klimatem” z Warszawy i Pruszkowa. Przedmiotem oceny są działania edukacyjne poświęcone tematyce zmian klimatycznych i przeciwdziałania im oraz oszczędności energii.

W konkursie mogą brać udział nauczyciele ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i wyższych, reprezentujący wszystkie przedmioty nauczania oraz wychowawcy przedszkolni i inni edukatorzy (centra edukacji, ogródki jordanowskie etc). Przyjmowanie zgłoszeń trwa cały rok szkolny 2008/09.

Zadanie konkursowe polega na przeprowadzeniu na terenie swojej placówki akcji edukacyjnej poświęconej tematyce globalnych zmian klimatu i możliwościom zapobiegania im oraz oszczędzaniu energii i surowców. Mogą to być np. lekcje pokazowe na temat zmian klimatu dla uczniów i rodziców czy  warsztaty dla uczniów.

Do konkursu można zgłaszać wyłącznie działania przeprowadzone w okresie od 1 września br. do 31 maja 2009 r.  Zgłoszenia należy przesyłać do 31 maja 2009 r. na adres [email protected].

W czerwcu 2009 r. Fundacja Nasza Ziemia wyróżni 10 nauczycieli. Każdy wyróżniony nauczyciel otrzyma indywidualny grant w wysokości 500 zł, dyplom "Nauczyciel z Klimatem" oraz referencje.

Źródło: www.naszaziemia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię