W Przedszkolu nr 6 ?Pod Zielonym Parasolem? od trzech lat realizowany jest Program ?Szkoły dla Ekorozwoju?. W ramach programu uroczyście obchodzono ?Święto Drzewa?, które zakończyło się posadzeniem drzew na terenie posesji przedszkola z udziałem przedszkolaków oraz zaproszonych gości.

Rok 2011 ogłoszony został Międzynarodowym Rokiem Lasów. W przedszkolu wiele miejsca poświęcono leśnej edukacji. W miesiącu październiku obchodzono „Święto Drzewa”. Obchody tego dnia rozpoczęły się od cyklu zajęć edukacyjnych poświęconych znaczeniu lasów w życiu organizmów żywych oraz formom ich ochrony. Dzieci sześcioletnie z grupy „Słonka”  wykonały z materiału przyrodniczego makiety lasu oraz plakaty promujące szanowanie ekosystemu leśnego.

Równocześnie rozpoczęła się kampania na rzecz poszanowania zasobów leśnych pod hasłem „Chroń lasy – zbieraj makulaturę!”. Finałem obchodów „Święta Drzewa” było posadzenie przez dzieci z każdej grupy wiekowej własnego drzewka  na terenie zielonym przedszkola. Sadzonki przekazali leśnicy z Leśnictwa „Strzała” – leśniczy Stanisław Warcaba oraz podleśniczy Piotr Kadylak. W dniu nasadzeń spotkali się oni z najstarszymi przedszkolakami w sali gimnastycznej placówki.
 
Podczas spotkania goście wyjaśnili dzieciom skąd się biorą sadzonki, w jaki sposób sadzi się drzewa i jak należy o nie dbać. Następnie wszystkie grupy udały się na teren zielony przedszkola gdzie pod czujnym okiem leśników posadziły drzewka – każda grupa inne. Ku zaskoczeniu gości wszystkie drzewka zostały bezbłędnie przez dzieci rozpoznane i nazwane. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały leśnikom za drzewka i pomoc w  ich posadzeniu oraz umówiły się na następne spotkanie – tym razem w lesie Leśnictwa „Strzała”.

Beata Kamińska
Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”
w Morągu 
 

W przedszkolu wiele miejsca poświęcono leśnej edukacji. / Fot. Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”

W Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” od trzech lat realizowany jest Program „Szkoły dla Ekorozwoju”. / Fot. Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”

Podczas spotkania goście wyjaśnili dzieciom skąd się biorą sadzonki, w jaki sposób sadzi się drzewa i jak należy o nie dbać. / Fot. Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię