W latach siedemdziesiątych straszyła nas ?czarna wołga, która jak wampir porywała dzieci. Teraz dzieci z pasją spotykają się z ekomobilem ?Jeżowóz?, który na zaproszenie Stowarzyszenia ?EKOSKOP? przyjechał do Rzeszowa aż z Białegostoku.

Niezwykle popularna na zachodzie (szczególnie w Niemczech) mobilna edukacja ekologiczna  u nas dopiero raczkuje. Bo „Jeżowóz” to laboratorium ekologiczne na kółkach w specjalnie zaadaptowanym samochodzie Mercedes Sprinter.

Mikroskopy, pojemniki, czerpaki do łapania zwierząt wodnych, siatki na owady , lupy binokularne, zestawy badawcze do analizy wody i gleby, stoliki i krzesełka a nawet karimaty pozwalają przeżyć przygodę badacza natury. Trenerzy – Kasia i Maciek z umiejętnością i talentem pozwalają podglądać pasjonujący świat przyrody. Jednoznacznie potrafią rozstrzygnąć czy motyle mają włosy, ile oczu ma pająk i co w wodzie piszczy?

Projekt przyrodniczej edukacji mobilnej jest realizowany w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Agro-Group dzięki dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zobaczcie zdjęcia na www.m.ekomobil.pl

Pomysłodawcom idei przyświecało założenie, że skuteczna edukacja ekologiczna musi być prowadzona poprzez własne doświadczenie, badanie i odkrycie każdego ucznia. / Fot. www.ekomobil.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię