Zadebiutował nowy komiks, przygotowany i wydany przez Abrys na zlecenie przedsiębiorstwa Bellator Maszyny Budowlane. Publikacja pod tytułem Bellator Team. Zemsta Rankora to nie tylko pełen akcji i humoru komiks skierowany do starszych odbiorców, ale i oryginalna forma promocji oraz kreatywnej prezentacji działalności firmy Bellator.

Świetnie narysowany komiks został przetłumaczony na trzy języki (angielski, niemiecki oraz rosyjski). Dodatkowo stworzono dynamiczną animację zapowiadającą i reklamującą tę pionierską w branży maszyn budowlanych kampanię promocyjną.

Ludzie i maszyny

Bellator Team to ludzie i maszyny, zjednoczeni w walce ze złem w postaci mściwego Rankora, który po wyjściu z więzienia postanawia ukarać za swoje krzywdy superbohaterów z zespołu, czyli Majora, Kafara, a przede wszystkim Frezję, która odrzuciła zaloty złoczyńcy.  W efekcie złoczyńca przystępuje do niszczenia miasta, a poza tym planuje doprowadzić do drogowej katastrofy? Postawiony w stan gotowości Bellator Team za pomocą niezastąpionych maszyn budowlanych, takich jak koparki, walce, frezarki i układarki naprawia wyrządzone zło, a także próbuję przechytrzyć i schwytać Rankora, zanim dojdzie do prawdziwej tragedii. Wyścig z czasem trwa, a gra toczy się o najwyższą stawkę.

 Komiks brandingowy

Tworzenie komiksowych historii nawiązujących do oferty i wartości danej firmy, czyli komiks brandingowy, w którym przedstawienie przygód brand hero służy promocji produktów, ma już długą tradycję, ale szczególnie na rynku amerykańskim. W Polsce takie kampanie wciąż są stosunkowo rzadkie, a szkoda, ponieważ komiks to narzędzie promocyjne gwarantujące niezwykłą ekspresję przekazu, nienachalną, kreatywną reklamę i zasięg oddziaływania często wykraczający poza wąską grupę odbiorców z danej branży. To element tworzenia klucza wizualnego marki i budowania wizerunku firmy zdolnej do inicjowania nieszablonowych projektów, otwartej i wyróżniającej się na tle konkurencji nie tylko ofertą, ale i sposobem jej prezentacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię