Bezpieczna Energia RWE to cykl sześciu zajęć przeznaczonych do samodzielnej realizacji przez nauczycieli i wychowawców. Do 21 grudnia każda szkoła podstawowa w Warszawie i województwie podlaskim może zgłosić się do programu edukacyjnego ?Bezpieczna Energia RWE?.

Fundacja RWE w Polsce dostarcza do szkół w Warszawie i województwie podlaskim komplet materiałów w postaci scenariuszy zajęć lekcyjnych, kart pracy, planszy i książeczki „Bezpieczna Energia RWE”, której  bohaterowie Kontrolka i Wolterek są przewodnikami dzieci po świecie elektryczności. Podczas lekcji dzieci dowiadują się czym jest prąd, jakie urządzenia domowe funkcjonują dzięki niemu i w jaki sposób można bezpiecznie z nich korzystać.

Przygodę z Kontrolką i Wolterkiem uczestnicy programu mogą kontynuować w domu. Na stronie www.bezpiecznaenergia.pl znajdują się gry i kolorowanki, wprowadzające dzieci w świat bezpiecznej energii – to okazja do samodzielnej zabawy, ale również włączenia w nią rodziców,  rodzeństwa oraz przyjaciół.

Realizując nasz program edukacyjny, poprzez zabawę uczymy najmłodszych skąd bierze się prąd i do czego jest nam potrzebny. Przede wszystkim jednak dążymy do tego, aby uświadamiać zagrożenia, jakie ze sobą niesie nieostrożne obchodzenie się z urządzeniami elektrycznymi. Mamy nadzieję, że dzięki włączeniu nauczycieli i rodziców do naszego programu, wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do ograniczenia liczby wypadków – mówi Iwona Jarzębska, dyrektor ds. komunikacji i marketingu RWE Polska.

Scenariusze zajęć zostały opracowane przez nauczycieli konsultantów z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz ekspertów RWE Polska. Fundacja RWE zachęca nauczycieli do twórczego rozwijania scenariuszy oraz metod pracy angażujących wszechstronną aktywność dzieci. Najciekawsze rozwiązania zostaną opublikowane na stronie Mazowieckiego Centrum Kształcenia Nauczycieli oraz na www.bezpiecznaenergia.pl, a ich autorom Fundacja RWE w Polsce dofinansuje doskonalenie zawodowe – szczegóły wkrótce na stronie programu.

„Bezpieczna Energia RWE” posiada rekomendacja Mazowieckiego oraz Podlaskiego Kuratorium Oświaty.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię