Trwają przygotowania do II edycji dyktanda przyrodniczego pt. ?Przyrodnicze zmagania z ortografią?.

Konkurs ma spopularyzować wiedzę przyrodniczą, rozwinąć umiejętności językowe i ortograficzne uczniów oraz zintegrować treści międzyprzedmiotowe. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs jest dwuetapowy. I etap polega na napisaniu przez ucznia tekstu dyktanda o tematyce przyrodniczej, ekologicznej. Termin składania prac konkursowych upływa 28 stycznia br., a prace należy przesyłać na adres PEE (PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ, ul. Obrońców Westerplatte 3, 83-110 Tczew, tel./fax: (0 58) 531 76 41, e-mail: [email protected]).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 16 lutego br. Z kolei II etap polega na pisaniu dyktanda przez reprezentantów poszczególnych szkół. Konkurs odbędzie się 13 marca br. w Szkole Podstawowej nr 10 w Tczewie o godz. 13. Zgłoszenia kandydatów przez szkoły do PEE do 27 lutego br.

Uczniowie mogą startować zarówno w jednym, wybranym etapie, jak i w dwóch. Komisja konkursowa będzie oceniać oddzielnie obydwa etapy, przy czym do II etapu nie przystępują laureaci I etapu.

Autorzy najlepszych tekstów dyktand (laureaci I etapu) oraz zwycięzcy II etapu otrzymają nagrody ufundowane przez Pracownię Edukacji Ekologicznej.

Źródło: www.pee.tczew.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię