Czym jest las? Zdecydowana większość osób odwiedzających leśne zakątki stwierdzi, że las to drzewa. Ale czy tylko? Poza nimi dostrzeżemy jeszcze inne wyjątkowe aspekty. Las stanowi dom dla zwierząt. Jest naszymi ?zielonymi płucami?. Dostarcza też wielu ?skarbów? takich jak drewno czy też smakowite owoce runa leśnego. W wolnym czasie chętnie wędrujemy leśnymi szlakami. Dla artystów stanowi zaś, już od wieków, źródło inspiracji.

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, we współpracy z Nadleśnictwem  Świeradów, Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej – Oddział MiPBP w Lubaniu oraz Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Niemcy) i Venkovsky  Prostor o.p.s. (Czechy), zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe z powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego oraz z Saksonii (Niemcy) i północnej części Czech do udziału w polsko-czesko-niemieckim konkursie fotograficznym  i plastycznym zatytułowanym „Las zrównoważony”.

Organizatorzy konkursu zapraszają do odkrywania  piękna i bogactwa „zrównoważonego lasu”, łączącego funkcję przyrodniczą, społeczną i gospodarczą!

Przygotuj pracę  konkursową na 1 z poniższych tematów:
1. Las w zgodzie z przyrodą (funkcja przyrodnicza lasu).
2. Las w zgodzie z gospodarką (funkcja gospodarcza lasu).
3. Las w zgodzie z człowiekiem (funkcja społeczna lasu).
4. Las w równowadze (spełniający 3 funkcje: przyrodniczą, gospodarczą i społeczną).
 
Warunki uczestnictwa

Konkurs plastyczny:

  •  W konkursie mogą  uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat oraz osoby dorosłe. Po stronie polskiej konkurs jest skierowany do mieszkańców powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego (południowo-zachodnia część województwa dolnośląskiego).
  • Na konkurs można przesłać maksymalnie 1 pracę wykonaną w dowolnej technice i formacie.
  • Zgłoszona praca musi zawierać na odwrocie następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania (w tym powiat i  kraj), tytuł kategorii tematycznej, tytuł pracy konkursowej, numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail.

Konkurs fotograficzny:

  •  W konkursie mogą  uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat oraz osoby dorosłe. Po stronie polskiej konkurs jest skierowany do mieszkańców powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego (południowo-zachodnia część województwa dolnośląskiego).
  • Na konkurs można przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.
  • Zgłoszona praca musi zawierać na odwrocie następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania (w tym powiat i  kraj), tytuł kategorii tematycznej, tytuł pracy konkursowej, numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail.

 
Prace konkursowe można nadsyłać do 30 września na adres:
Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
z dopiskiem na kopercie: konkurs plastyczny lub fotograficzny „Las zrównoważony”
 
Na laureatów konkursu czekają nagrody książkowe, a ich prace zostaną zaprezentowane w październiku 2010 r. w Lubaniu na wystawie pokonkursowej!
 
Źródło: www.pogranicze-csb.home.pl, www.LasZrownowazony.pl

 

W wolnym czasie chętnie wędrujemy leśnymi szlakami i wybieramy się na rowerowe eskapady po leśnych ścieżkach. / Fot. Pogranicze

Plakat konkursu fotograficznego. / Fot. Pogranicze

Plakat konkursu plastycznego. / Fot. Pogranicze

Organizatorzy konkursu zapraszają do odkrywania piękna i bogactwa ?zrównoważonego lasu?, łączącego funkcję przyrodniczą, społeczną i gospodarczą! / Fot. Pogranicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię