Znamy już zwycięzców ekologicznego konkursu ?Nasza planeta, nasza przyszłość?. W kategorii indywidualnej laur przypadł Wiktorowi Deredasowi z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach. W kategorii zespołowej pierwsze miejsce na podium zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19.

Konkurs polegał na przeprowadzeniu w klasach lekcji ekologicznej, w czasie której dzieci miały za zadanie wypełnić książeczki konkursowe, a następnie przygotować prace plastyczno-opisowe. Ich tematem była właśnie ochrona środowiska naturalnego. Nadesłane prace oceniane były w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. W konkursowych zmaganiach wzięło udział aż 388 uczniów z 19 klas czwartych w 13 kieleckich szkołach podstawowych.

Zwycięzcą konkursu w kategorii indywidualnej został Wiktor Deredas, uczeń klasy IV a z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach. Jego praca otrzymała aż 36 punktów. W dowód uznania za ekologiczną wiedzę młody przyrodnik otrzyma rower.

Drugie i trzecie miejsce zajęły prace nadesłane przez uczniów klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 19. I tak Joanna Komasara zebrała 34 punkty, za co otrzyma namiot i śpiwór, które na pewno przydadzą się w trakcie niejednej turystycznej wyprawy. Trzecie miejsce na podium zajęli: Magdalena Węgrzyn i Paweł Boksa, którzy zostaną nagrodzeni plecakami, piłkami oraz paletkami do badmintona.

W kategorii zespołowej laur zwycięstwa przypadł w udziale uczniom czwartej „b” ze Szkoły Podstawowej nr 19. W nagrodę za kreatywność podopieczni Pani Małgorzaty Muszyńskiej wyruszą na spotkanie z leśnikiem na terenie ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Kielce. Nauczycielka zwycięskiej klasy otrzyma zaś zestaw trapera: plecak, lornetkę oraz kubek termoizolacyjny.

Źródło: www.veolia-es.pl.

Organizatorzy konkursu zaprosili młodych ekologów na fascynującą, konkursową wędrówkę w towarzystwie… Małego Księcia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię