Gdańska Straż Miejska rozpoczyna kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem „Nie śmieć, to kosztuje!” – informuje „Dziennik Bałtycki”. Jak mówi Joanna Światłowska, mł. insp. ds. projektów ze Straży Miejskiej w Gdańsku, projekt dotyczy zarządzania gospodarką odpadami, którego podstawą ma być segregacja śmieci i kształtowanie nawyku nieśmiecenia.

W ramach akcji na terenie całego Gdańska zaczęły się już pojawiać specjalne plakaty. Znajduje się na nich apel skierowany nie tylko do mieszkańców, ale i turystów, którzy odwiedzają Gdańsk: Chcesz czystych ulic, lasów, plaż, zacznij zmiany od siebie. Nie wyrzucaj butelki na plaży, puszki na ulicy czy worka ze śmieciami na dzikie wysypisko. Billboardy eksponowane będą przez dwa miesiące, zawisną w 75 punktach miasta.

W tym roku na oczyszczanie, utrzymanie terenów zielonych oraz dróg publicznych Gdańsk wyda z budżetu 8,248 mln zł. Ogromne kwoty na utrzymanie porządku wydaje Gdynia – w ubiegłym roku było to ponad 18 mln zł, w tym już ponad 21 mln zł. Sopot na samo oczyszczanie terenów miejskich daje w tym roku blisko 3,5 mln zł. Prawie drugie tyle na utrzymanie terenów zielonych. Na zakup samego sprzętu do sprzątania miasto wyda 85 tys. zł.

Źródło: "Dziennik Bałtycki"

Chcesz czystych ulic, lasów, plaż, zacznij zmiany od siebie. Nie wyrzucaj butelki na plaży, puszki na ulicy czy worka ze śmieciami na dzikie wysypisko. /Fot. Sepas Mohammadpour, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię