Każdy użytkownik drukarki może wspierać ekologię. Wystarczy, że zamiast wyrzucać pusty kartridż do śmieci, odda go do recyklingu. Teraz można to zrobić podczas zakupów w sklepach firmowych sieci Komputronik.

Założenia ogólnopolskiej akcji pod hasłem Drzewa za kartridże są proste – każdy może oddać pusty wkład do drukarki i wspomóc program sadzenia drzew w Beskidach. W siedemdziesięciu pięciu firmowych salonach sieci Komputronik znajdują się specjalnie oznakowane pojemniki na niepotrzebne tusze i tonery. Dla klientów Komputronika przygotowano też 60 tysięcy specjalnych kopert na zużyte wkłady atramentowe do drukarek. Wystarczy włożyć pusty tusz do środka i bezpłatnie odesłać pocztą.

Każdy oddany w ramach akcji wkład do drukarki zostaje przekazany do recyklingu lub utylizacji. Pieniądze z powtórnego wykorzystania pustych kardridży wspierają program edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Inicjatywa ma już 7 lat. W jej ramach Klub Gaja wspólnie z Lasami Państwowymi sadzi drzewa w rejonie Beskidu Śląskiego. Eco Service uczestniczy w tym przedsięwzięciu od ponad 3 lat, zbierając puste tonery pod hasłem Drzewa za kartridże. Dzięki uczestnikom akcji w polskich lasach przybyło już ponad 7 tysięcy drzew.

Zbiórka pustych tonerów pozwala w realny sposób poprawić stan środowiska naturalnego. Statystyki pokazują, że 90 procent kupowanych przez Polaków tuszy i tonerów trafia po zużyciu na wysypiska śmieci. Proponowana ekologiczna postawa nie wymaga dużego wysiłku i przynosi efekty. – Zależało nam, aby do akcji można było włączyć się niejako przy okazji, bez specjalnego zaangażowania i dodatkowych opłat – mówi Marcin Adamski prezes, należącej do Grupy Black Point, spółki Eco Service. – Bezpłatne koperty na zużyte wkłady atramentowe do drukarek są dostępne przy kasach. Najwygodniej zaopatrzyć się w nie podczas kupowania kartridża. Kupując nowy toner można też przynieść ten zużyty bezpośrednio do sklepu i wrzucić go do specjalnego pojemnika.

Akcja Drzewa za kartridże poza salonami sieci Komputronik prowadzona jest w największych elektromarketach i sklepach komputerowych w kraju.

 

Wystarczy, że zamiast wyrzucać pusty kartridż do śmieci, oddać go do recyklingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię