Wszyscy, którzy chcą poznać pszczoły niewiele większe od główki szpilki lub pragną włączyć się w praktyczne działania na rzecz ochrony przyrody czy też po prostu lubią polskie owoce nie mogą przegapić tego wydarzenia! W pierwszy weekend września w warszawskim ogrodzie botanicznym odbędzie się rodzinne spotkanie edukacyjne „Rośliny, owady i miód”.

Przybądźcie koniecznie w pierwszy weekend września do Ogrodu Botanicznego UW, a dowiecie się jak można chronić ponad 400 gatunków dzikich pszczół żyjących w Polsce i czemu ich ochrona jest ważna dla dobrobtu zwykłych ludzi, czym jest kryzys zapyleń. rośliny, owady i miód Podczas tego spotkania z przyrodą można będzie poznać ciekawe pszczoły, muchy i motyle na chwilę zmieniając się w biologa – obserwatora owadów zapylających, dowiedzieć się jak zaprojektować ogródek tak, by był małą oazą różnorodności biologicznej, miejscem, gdzie ludzie, rośliny i zwierzęta żyją w harmonii.

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach budowy i malowania domków dla dzikich gatunków pszczół, a w czasie zabaw dowiedzieć się jak powstają owoce, co i jak jedzą motyle, pszczoły i niektóre chrząszcze, poznać wiele ciekawych gatunków owadów, zaprojektować ogródek i w ciekawy sposób poznać wiele innych tajemnic z życia owadów.

Zapisy na warsztaty: [email protected]

Miłośnicy miodu będą mieli okazję porozmawiać z pszczelarzami, spróbować różnych pszczelich produktów, a nawet zaopatrzyć się w nie. Natomiast właściciele ogródków będą mogli zakupić rośliny, dzięki, którym ich ogród będzie miejscem przyjaznym dla pszczół, motyli… i ludzi.

Źródło: Ogród Botaniczny Uniwersystetu Warszawskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię