Straż Leśna nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie w pierwszym półroczu tego roku zanotowała 542 przypadki nieuprawnionego korzystania z lasu.

Najczęściej były to wjazdy pojazdami silnikowymi na nieoznakowane drogi leśne – poinformował Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

Ujawniano też dewastację koszy na śmieci, ławek i ogrodzeń w sześciu obiektach przeznaczonych dla turystyki w lasach. Wobec 188 sprawców zastosowano karę grzywny, 5 przypadków skierowano na drogę sądową. Pouczono 349 osób.

– Mimo że statystyki pierwszego półrocza wskazują na poważny problem, to podczas tegorocznych wakacji zauważamy wzrost kultury wśród odwiedzających lasy – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – Mniej jest przypadków mycia samochodów w leśnych potokach, zaśmiecania parkingów i przydroży. To zapewne efekt pozytywnych zmian w świadomości ekologicznej. Notujemy też częstsze obywatelskie sygnały o wykroczeniach. Między innymi ich efektem było w tym roku ukaranie mandatami 12 kierowców quadów i motocykli crossowych szarżujących po lasach.

źródło: www.EkoNews.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię