Chcesz posadzić własne drzewo ? teraz to jeszcze prostsze. Wystarczy wrzucić do koperty zużyty wkład do drukarki i wysłać go pod wskazany adres. Specjalną kopertę dostaniesz w sklepach partnerskich akcji ?Oddaj kartridż, pomóż sadzić drzewa?. Koperty rozdają sprzedawcy – wystarczy do nich włożyć pusty wkład i bezpłatnie wysłać pocztą – adres jest już wypisany na kopercie, a przesyłka wcześniej opłacona.

Koperty na puste kartridże można było do tej pory znaleźć m.in. w sklepach Media Markt, Saturn i Electro World w całej Polsce. Teraz do punktów partnerskich akcji „Oddaj kartridż, pomóż sadzić  drzewa” przyłączyły się sklepy komputerowe sieci Vobis. Na klientów czeka tam kilkadziesiąt tysięcy kopert na niepotrzebne wkłady atramentowe.

Prowadzona od kilku lat akcja sadzenia drzew w zamian za puste wkłady do drukarek cieszy się powodzeniem i przynosi efekty. Jakie? Od 2007 roku, należąca do Grupy Black Point, spółka Eco Service wspólnie ze Stowarzyszeniem Gaja i Lasami Państwowymi posadziła już ponad 9 tysięcy drzew, m.in. w Beskidach. W tym roku dzięki akcji przybędą kolejne trzy – cztery tysiące sadzonek.

Każdego roku w Polsce do śmieci wyrzucane są tysiące niepotrzebnych wkładów do drukarek atramentowych i laserowych. Ich użytkownicy często nie zdają sobie sprawy, że wszystkie nadają się do ponownego wykorzystania – mówi Marcin Adamski z firmy Eco Service, organizatora akcji.

Powtórne zagospodarowanie pustych wkładów jest możliwe dzięki recyklingowi – Czyli krótko mówiąc, dzięki ponownemu wykorzystaniu podzespołów lub samych surowców
– wyjaśnia Marcin Adamski. Producenci oszczędzają energię, surowce i cenny czas potrzebny do wytworzenia nowych wkładów. Zyskują też klienci, bo tańszy proces produkcji, to niższe ceny w sklepach. Warto też podkreślić, że odpady, które mogłyby trafić na wysypiska, zostają zagospodarowane, zatem każdy, kto przyłączy się do akcji, będzie miał swój udział w walce o czyste środowisko naturalne.
 

Prowadzona od kilku lat akcja sadzenia drzew w zamian za puste wkłady do drukarek cieszy się powodzeniem i przynosi efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię