Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w zeszycie specjalnym poświęconym niskiej emisji, powstałym w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz likwidacji niskiej emisji w Wielkopolsce pn. „Misja-emisja”.

Złej jakości powietrza w Polsce nie można bagatelizować, bowiem chodzi nie tylko o zdrowie, ale i życie obecnych i przyszłych pokoleń. Wszyscy chcą oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem, dlatego każdy powinien podejmować działania, mające na celu poprawę jakości powietrza. Mogą to być drobne inicjatywy, jak np. zamiana samochodu na tramwaj czy rower, ale i takie, które wymagają sporych środków finansowych, np. wymiana źródła ciepła na bardziej przyjazne środowisku. Nie bez znaczenia jest także edukacja społeczeństwa w zakresie zagrożeń, jakie wiążą się z niską emisją oraz korzyści, które można uzyskać, dzięki zmianie sposobu ogrzewania. Właśnie taki cel przyświeca kampanii edukacyjnej na rzecz likwidacji niskiej emisji w Wielkopolsce pn. ?Misja-emisja?, realizowanej przez firmę ABRYS.  Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań realizowanych pod tą samą nazwą od 2013 r., za które firma uzyskała nagrodę ministra środowiska w konkursie ?Aktywni dla czystego powietrza?.

Z zeszytu specjalnego można się także dowiedzieć jakie zadania związane z przeprowadzaniem kontroli palenisk mają strażnicy miejscy oraz  z jakimi problemami wiąże się egzekwowanie nieprawidłowości. Nie zabrakło także informacji dotyczących aspektów prawnych związanych z tematyką niskiej emisji. W artykule mec. Daniela Chojnackiego poruszono kwestię dyrektywy CAFE i jej implementacji do prawa polskiego, a także uchwały antysmogowej.

Zapraszamy do lektury!

okladka

ZESZYT SPECJALNY

Publikacja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

logo-b-podp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię