W sobotę 15 maja br. mieszkańcy stolicy będą mieli okazję zwiedzić zabytkową Stację Filtrów podczas Nocy Muzeów. Najpiękniejsza fabryka wody w Polsce zachwyci zarówno wielbicieli historii Warszawy, jak i entuzjastów architektury przemysłowej. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali wiele konkursów i niespodzianek.

Działająca od 1886 roku Stacja Filtrów, to unikatowy pod względem historycznym, architektonicznym i technologicznym obiekt, który do dziś z powodzeniem służy mieszkańcom stolicy.Uczestnicy Nocy Muzeów przejdą szlakiem historycznym. Najpierw zapoznają się z historią wodociągów warszawskich na Sali Wystawowej, gdzie obejrzą unikatową ekspozycję, obejmującą m.in. szkice i rysunki autorstwa samego Williama Lindleya. Następnym punktem programu będzie Zakład Filtrów Pospiesznych z pierwszej połowy XX wieku oraz wizyta w Wieży Ciśnień.

Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie zwiedzanie zabytkowego dziewiętnastowiecznego filtra powolnego. Wycieczka zakończy się pod pomnikiem Sokratesa Starynkiewicza.Bezpłatne zaproszenia będą dostępne codziennie od 6 maja br. w godz. 8.00 – 20.00 w portierni Filtrów (ul. Koszykowa 81). Odbiór zaproszeń osobisty. Organizatorzy nie przewidują wcześniejszej rezerwacji zaproszeń.

Zwiedzanie Stacji Filtrów możliwe będzie wyłącznie z zaproszeniem. Wycieczki, w grupach dwudziestopięcioosobowych, będą organizowane w godz. 19.00 – 00.30, co pół godziny.
 

Zabytkowe obiekty Stacji Filtrów. / Fot. Wojciech Sternak – Artfolio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię