W sobotę, 22 maja w Łodzi odbędzie się druga powszechna zbiórka elektrośmieci pod nazwą Ekodzień. W zamian za niepotrzebne telefony, lodówki, komputery czy inne urządzenia elektryczne i elektroniczne, uczestnicy otrzymają kwiatka doniczkowego.

Akcja jest współorganizowana przez firmy Dell i Remondis. Od godziny 12.00 do 18.00 na róg alei Piłsudskiego i ulicy Piotrkowskiej (przy Centralu II) można przynosić niepotrzebne bądź popsute radioodbiorniki, telefony, golarki, tostery, miksery, odkurzacze, telewizory, odtwarzacze video itp. W zamian za elektrośmieci, uczestnicy otrzymają kwiatka doniczkowego., a dla pierwszych 200 osób, które przyniosą lodówki i pralki Remondis przygotowało specjalne drzewka iglaste.

Na dzieci w wieku szkolnym będą czekały ekologiczne gadżety Tego dnia nie zabraknie również dźwięków „zielonej” muzyki oraz towarzystwa znanych osobistości sceny politycznej i życia kulturalnego Łodzi, którzy zechcą wziąć udział w powszechnej zbiórce elektrośmieci. W zeszłym roku udało się zebrać 7,5 tony elektrycznych i elektronicznych odpadów.

Celem Ekodnia jest nie tylko zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ale również edukacja w zakresie gospodarowania niebezpiecznymi odpadami. Akcja ma przypomnieć łodzianom, że istnieją stałe punkty (można znaleźć je na stronie www.czystemiasto.uml.lodz.pl) zbierania zużytych urządzeń elektrycznych, których wyrzucenie do zwykłego śmietnika podlega grzywnie do 5 000 złotych.
 

Plakat wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię