Każdy z nas wytwarza odpady, ale czy zastanawiamy się, co się z nimi dzieje? Może nadszedł czas, abyśmy zaczęli kształtować wspólne poczucie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko przyrodnicze oraz propagować ideę selektywnej zbiorki odpadów. Już w najbliższy weekend (15-16 maja) Galeria Kraków Plaza rusza z akcją ekologiczną ?Kwiatek za surowce?.

Poprzez tę akcję, Galeria daje możliwość osobistego zaangażowania się dzieci, młodzieży oraz dorosłych w aktywne realizowanie polityki ekologicznej i właściwe zagospodarowanie swoich odpadów.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 4 czerwca 2003 r. w sprawie oznaczania opakowań (Dz. U. Nr 03.105, poz. 994) doprecyzowane zostały ich rodzaje oraz wzory tych oznaczeń ułatwiające identyfikację materiału, z którego jest ono wykonane. Znając je każdy z nas może łatwo zorientować się, czy wyrzuca coś, co nadaje się np. do recyklingu materiałowego. Kraków Plaza pragnie poprzez akcję „Kwiatek za surowce” zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców Krakowa oraz uświadomić, jakie są możliwości odzysku wytwarzanych przez nich surowców wtórnych.

Wspierając nasze środowisko, przynosząc w najbliższy weekend w godzinach od 12: 00 do 19: 00 odpowiednią ilość makulatury, puszek, butelek PET, baterii, świetlówek, Klienci Kraków Plaza otrzymają kwiaty ogrodowe oraz ekologiczne torby.

Galeria przeprowadzając tę akcję pragnie przyczynić się do propagowania nowego, ekologicznego stylu życia. Korzyści, jakie płyną z segregacji odpadów, to przede wszystkim ograniczenie ilości odpadów, jakie trafiają na składowiska, jak również mniejsze zużycie energii oraz materiałów przy produkcji z surowców pierwotnych. W czasie trwania akcji, na terenie Galerii rozstawione zostaną specjalne kontenery oraz tablice zawierające szczegółowe informacje, w jaki sposób należy segregować odpady.

Należy pamiętać, że o otaczające nas środowisko powinniśmy dbać codziennie, a nie tylko sporadycznie.


 

Żeby otrzymać kwiatka, należy przynieść 30 puszek. / Fot. R Young, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię