?Po co marnować wodę??, to ogłoszone przez ONZ, hasło przewodnie obchodów Światowego Dnia Wody w  2017 roku. Celem zaplanowanych na ten rok działań jest zwrócenie większej uwagi na możliwość ponownego wykorzystania zużytej wody i korzyści z tego płynących, zarysowanie wyzwań oraz doprowadzenie do zredukowania ilości zużywanej wody.

 Podczas gdy 1.8 miliarda ludzi na świecie zmuszonych jest do korzystania z zanieczyszczonych źródeł wody, a ponad 660 milionów ma do niej mocno ograniczony dostęp, w innych krajach 80% zużytej wody trafia do rzek i mórz. Ta woda mogłaby być wykorzystana ponownie.

Z tego względu ONZ chce zwrócić uwagę na możliwości jej zagospodarowania.Ponowne wykorzystanie zużytej wody jest jednym z kluczowych wyzwań,  z jakimi będzie trzeba zmierzyć się w przyszłości. Według ONZ, przy odpowiedzialnym  inwestowaniu w rozwiązania ekologiczne możliwe byłoby uzyskanie oszczędności sięgających 90% potrzebnej energii i 70% zużywanej wody.

Już drugi rok z rzędu fundacja We Are Water, poprzez kampanię #NoWalking4Water, zwraca uwagę społeczeństwa na liczbę godzin, które miliony kobiet i dziewczynek muszą poświęcać codziennie, by zapewnić sobie i bliskim dostęp do wody. Działania fundacji kierowane są do każdego z nas, angażując mieszkańców różnych krajów w tym osobistości znane ze świata sportu, muzyki czy z wielkiego ekranu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem, w czym bardzo pomocne są 20-litrowe kanistry, podobne do tych, które używane są przez miliony ludzi do noszenia wody, dające możliwość wejścia choć na chwilę w ich skórę.

Każdy kto chciałby  dołączyć do akcji może pobrać ze strony www.nowalking4water.org/ zdjęcie kanistra i zrobić sobie z nim zdjęcie, na przykład drukując je lub wyświetlając na ekranie urządzenia mobilnego, by następnie udostępnić na swoich kanałach Social Mediowych, wraz z hashtagiem #NoWalking4Water.

Więcej informacji o kampanii i oszczędzaniu wody można znaleźć pod adresem: http://www.wearewater.org/es/news-reports_254446?news_tag=280044

Akcje z okazji Światowego Dnia Wody, organizowanego przez Fundację We Are Water, będą odbywać się w różnych krajach,  między innymi w Portugali, Anglii czy Polsce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię