Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Opalenicy wzięły wczoraj udział w zajęciach poświęconych oszczędzaniu energii i odnawialnym źródłom energii. Projekt jest realizowany przez Gminę Opalenica we współpracy z firmą ENGIE. 

W ramach zajęć dzieci dowiadywały się m.in. skąd bierze się prąd w gniazdku, jakie są źródła energii elektrycznej i cieplnej, a także dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać energię. Ponadto przy użyciu zestawów demonstracyjnych  mogły sprawdzić, w jaki sposób można wykorzystać energię słoneczną oraz dlaczego do produkcji prądu można wykorzystać wiatr.

Gmina Opalenica wspólnie z firmą ENGIE realizuje projekt w formule PPP, zakładający modernizację energetyczną i rewitalizację ośmiu obiektów, zlokalizowanych na terenie gminy (są to budynki szkół, domu kultury oraz urzędu gminy). Zagwarantuje to miastu uzyskanie ponad 40% oszczędności w zużyciu energii przez budynki publiczne.

Działania inwestycyjne są powiązane również z edukacją dzieci i młodzieży. Dotychczas w zajęciach poświęconych źródłom energii, sposobom jej wykorzystania, konieczności jej oszczędzania, a także sposobom redukcji zużycia energii wzięło udział 979 przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Prelekcje realizuje Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię