Już za kilka dni ? w niedzielę, 26 kwietnia odbędzie się wielki festyn na Polu Mokotowskim związanych z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi, które będą świętowane pod hasłem ?Z energią chrońmy klimat?. Organizując od 1992 roku obchody Dnia Ziemi Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zachęca do proekologicznych zachowań i działań na rzecz ochrony środowiska.

Wokół tego hasła koncentrować się będą wydarzenia tegorocznego święta: sesje i konferencje popularnonaukowe, konkursy, wystawy i finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Organizując od 1992 roku obchody Dnia Ziemi Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zachęca do proekologicznych zachowań i działań na rzecz ochrony środowiska nie tylko mieszkańców Warszawy. Od 1996 roku organizatorom udało się m.in. zebrać około 16 ton elektrośmieci, w zamian rozdać 5 tysięcy roślin ozdobnych.

W programie wiele atrakcji: występy artystów, wystawy oraz stoiska wystawców.

Sektor edukacyjny będzie reprezentowany przez takie stoiska, jak: Energia Pola, Laboratorium, Ogródek Meteorologiczny, Kraina Małych Przyjaciół Ziemi,  Twoja Stacja Meteorologiczna, Ogródek Dendrologiczny,  Epoka Lodowcowa, Quiz Pogodowy, Kalkulator CO2, Warsztaty odpadowe oraz Dzień Ziemi na Wydziale Geologii UW.

 Źródło: www.dzienziemi.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię