UZD-OCZ_325x325_zielonalekcja

Wszystkie przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne, zainteresowane działaniami edukacyjnymi w tym zakresie, zachęcamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji ?Od uzdatniania do oczyszczania?. W jej ramach oferujemy m.in. zorganizowanie kreatywnych warsztatów edukacyjnych o wodzie i ściekach oraz przygotowanie publikacji poświęconej oczyszczaniu ścieków i uzdatnianiu wody na terenie działalności przedsiębiorstwa.

Oprócz przedsięwzięć inwestycyjnych, wiele spółek zajmujących się uzdatnianiem wody i oczyszczaniem ścieków zastanawia się nad organizacją wydarzenia skierowanego do lokalnej społeczności. Ważne jest bowiem kształtowanie postaw mieszkańców związanych z racjonalną gospodarką wodną i ochroną wód.

Proponujemy m.in. opracowanie komiksu dotyczącego działalności firmy oraz przeprowadzenie gry miejskiej ?Śladami inspektora Zawora?. Inspektor Zawór to emerytowany pracownik zakładu oczyszczania ścieków, który został uprowadzony zaraz po tym, jak odkrył wielką aferę ekologiczną, związaną z nielegalnym odprowadzaniem ścieków.

Zadaniem uczestników będzie rozwikłanie zagadki zniknięcia inspektora i zakończenie degradacji środowiska. Gra ma na celu edukację ekologiczną społeczeństwa w zakresie oczyszczania ścieków i uzdatniania wody poprzez zabawę oraz integrację mieszkańców z podmiotami dostarczającymi wodę i oczyszczającymi ścieki.

Inicjatywy podjęte w ramach akcji zostaną opisane na łamach miesięcznika ?Wodociągi-Kanalizacja?, w portalach: www.portalkomunalny.pl i www.zielonalekcja.pl, a chętne do współpracy przedsiębiorstwa otrzymają także egzemplarze naszego czasopisma.

Firma Abrys w 2014 r. zorganizowała m.in. ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji ?Misja-emisja?, konkurs ?Głośna woda? na akcję edukacyjną w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych oraz towarzyszącą mu debatę podczas Targów Wod-Kan, a także gminny piknik edukacyjny promujący selektywną zbiórkę odpadów w Kole. Ponadto przygotowała elektroniczny przewodnik po ścieżkach na obszarach Natura 2000, biuletyn o gospodarowaniu na obszarach Natura 2000, ?Samorządowy Poradnik Przyrodniczy? i podjęła wiele innych działań z zakresu edukacji ekologicznej.

Pomysłów na nieszablonowe działania z zakresu edukacji ekologicznej mamy sporo, zatem chętne do współpracy przedsiębiorstwa prosimy o kontakt: Małgorzata Masłowska-Bandosz, [email protected], 61 655 81 62. Akcja trwa od 1 stycznia do końca grudnia 2015 r.

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY!

Od uzdatniania do oczyszczania_ZAPROSZENIE

 pdf

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię