logo_segregujesz_i_zyskujesz_FINAL (1)Święta Bożego Narodzenia za pasem. Ich nadejście zwiastują już dekoracje świąteczne,  zwiększony ruch na ulicach, a także? większa ilość produktów w koszykach sklepowych. To ostatnie oznacza też większą ilość odpadów, które powstaną w wyniku zwiększonej konsumpcji, dlatego w tym wyjątkowym okresie Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno podejmuje kolejne działania edukacyjne dotyczące właściwego postępowania z odpadami.

– Święta to czas magiczny. Nie należy w tym czasie jednak zapominać o właściwej segregacji odpadów, gdyż to właśnie w tym okresie produkujemy ich najwięcej. Są to nie tylko odpady związane z przygotowywaniem świątecznych potraw, ale także opakowania po prezentach, środkach czyszczących czy też opakowania po różnego rodzaju napojach ? wyjaśnia Barbara Wysocka, Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami w Gminie Piaseczno.

Z tych właśnie powodów Gmina w ramach kampanii edukacyjnej ?Segregujesz i zyskujesz? przygotowała dla mieszkańców stoisko informacyjno-edukacyjne podczas Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się 11 grudnia br. na rynku miejskim. ? W ramach kiermaszu będzie można zrobić swoją recyklingową kartkę świąteczną, a także wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie świąteczne drzewko. Dostępne będą także ciekawe publikacje na temat właściwego postępowania z odpadami, w tym nasz komiks ?Opowieści ze śmieciarni?. Warto więc zaplanować obecność na naszym stoisku ? zaprasza B. Wysocka.

Kampania ?Segregujesz i zyskujesz? rozpoczęła się w kwietniu br. W jej ramach odbyły się m.in. warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów (w tym warsztaty malowania ekotoreb, tworzenia recyklingowej biżuterii, kwiatów z rolek po papierze toaletowym czy też pojemników na przybory szkolne z odpadów), powstały publikacje edukacyjne (broszury), a także film promujący selektywną zbiórkę i recykling. Ponadto w przedszkolach odbyły się spektakle ?Na ratunek Czystolandii?, a w szkołach prelekcje i warsztaty w ramach tzw. ?Szkoły Recyklingu?.

Patronatem honorowym kampanię ?Segregujesz i zyskujesz? objęli Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Starosta Piaseczyński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują gazety ?Przegląd Piaseczyński? oraz ?Kurier Południowy?, miesięcznik ?Przegląd Komunalny?, a także portale: powiat-piaseczynski.info, Piaseczno24.net, Portalkomunalny.pl, Zielonalekcja.pl oraz telewizja iTV Piaseczno.

Więcej informacji udzieli:

Barbara Wysocka

naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami

tel. 22 736 29 85

Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię