logo

logo2Tegoroczna, trzecia już edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjno-ekologicznego ?Zbieraj z klasą? adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej oraz przedszkolaków i ich rodziców. W programie bierze udział 1200 placówek oświatowych. Projekt polega na zbiórce zużytych baterii i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uczestnicy gromadzą na swoich kontach punkty, które wymieniają na nagrody. Nagrodami głównymi dla najbardziej aktywnych uczestników są wycieczki edukacyjne w kraju i za granicą. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.zbierajzklasa.pl w zakładce projekt 2016.

W 10 miastach i gminach na terenie całej Polski w we wrześniu i październiku br. odbyły się ?Zabawy z klasą? – edukacyjno-ekologiczne spotkania dzieci i młodzieży szkolnej, mediów oraz lokalnych władz. Patronami Honorowymi, a zarazem gospodarzami ?Zabaw z klasą? były Pabianice, Koronowo k. Bydgoszczy, Włocławek, Kołobrzeg, Kazimierz Dolny, Susz k. Iławy, Gorzów Wielkopolski, Krynica-Zdrój, Sulejówek, Warszawa (Dzielnica Żoliborz). Ambasadorami akcji są: aktywna mama – Justyna Tomańska, wokalista – Mariusz Totoszko oraz Konrad Czarkowski ?KONY? (lalkarz medialny tworzący lalki typu muppets – finalista polskiej i brytyjskiej edycji ?Mam Talent?). Poprzez zabawę uczyliśmy dzieci jak właściwie postępować ze zużytymi bateriami i zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Na stronie internetowej projektu znajdziecie Państwo bieżące informacje na temat akcji, relacje z wydarzeń oraz nasz udział w lokalnych i ogólnopolskich programach edukacyjnych.

Zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Projekt jest organizowany przez jest ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A., a operatorem projektu jest REMONDIS Electrorecycling.

banerek

III edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych ?Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady?.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Chlorofil, a partnerem w zakresie ZSEiE jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Electro-System S.A.. Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci klas 3-6 szkół podstawowych na temat selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas lekcji edukacji ekologicznej uczestnicy wspólnie pracują nad rozwiązaniem zadań zawartych w trzech grach edukacyjnych łączących zabawę z nauką: Kultura Segregacji, Lider Elektrorecyklingu (podlinkujmy http://chlorofil.com.pl/konkurs-mistrz-recyklingu/gra-lider-elektrorecyklingu/) oraz Mistrz Recyklingu. Pierwsza z gier uczy złotych zasad selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, druga pokazuje na przykładzie lodówki jak poddać recyklingowi zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a trzecia przedstawia najnowocześniejsze techniki wykorzystywane do segregacji odpadów komunalnych.

Informacje o konkursie, dokumenty i regulamin dostępne są na stronie internetowej konkursu: www.chlorofil.com.pl. Nagrodami w konkursie są wycieczki edukacyjne do zakładów recyklingu oraz do jednego z polskich Parków Narodowych. W kilku wybranych placówkach szkolnych, zostaną zorganizowane akcje edukacyjne połączone ze zbiórką elektrośmieci – ?Ekopiknik z Maksem?.  Na zgłoszenia do III edycji konkursu czekamy do 15.01.2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię