Projektujesz modę? Posiadasz firmę odzieżową? Jesteś studentem/ką, nauczycielem/ką w szkole projektowania ubioru? Polska Zielona Sieć, UNDP Polska oraz Wearso.organic zapraszają na szkolenie, które pokaże, jak robić to w sposób odpowiedzialny dla ludzi i środowiska.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 27 października, o godz. 13.00 w Westavenue Club w Łódzi.

Odpowiedzialna moda (ethical fashion) nabiera w Polsce na znaczeniu. Widać to nie tylko w mediach, w których z roku na rok pojawia się coraz więcej artykułów dotyczących tego tematu. Świadczy o tym też fakt, że coraz więcej polskich marek i projektantów/ek wciela zasady ekologii i zrównoważonego rozwoju w swoje kolekcje! Także konsumenci coraz większą wagę przykładają do świadomych i ekologicznych zakupów. Jak wynika z przeprowadzonych na zlecanie Polskiej Zielonej Sieci badań, aż połowa polskich konsumentów byłaby w stanie zapłacić za odzież, obuwie i dodatki do 25% więcej mając pewność, że zostały one wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska i nie krzywdzący dla ludzi.
 
Fashion Week Poland już po raz kolejny postanowił włączyć temat odpowiedzialnej mody w obchody największego święta mody w Polsce. W ramach Re-act Fashion pokażemy trend, który nie przeminie w ciągu jednego sezonu. Odpowiedzialna moda od kilku lat jest już codziennością nie tylko na wybiegach Berlina, Londynu, Paryża i Nowego Yorku, ale teraz także w Polsce!
 
Program seminariów obejmie m.in. następujące zagadnienia:
• Odpowiedzialna moda na wybiegach – krótkotrwały trend, czy kierunek w modzie?
• Dlaczego moda musi się zmienić? – problemy występujące w przemyśle tekstylno-odzieżowym
• Które materiały są naprawdę przyjazne środowisku?
• Certyfikaty – czy są wiarygodne i jak je pozyskać?
• Jak uważać na greenwashing? Czyli jak promować odpowiedzialną markę odzieżową.
 
Szkolenie wzbogacą:
• Agnieszka Orzechowska – przedstawicielka Biura Projektowego UNDP w Polsce, która przybliży tematykę ekonomii społecznej w kontekście branży odzieżowej
• Aleksandra Waś – przedstawicielka marki Wearso.organic od której uczestnicy dowiedzą się, że odpowiedzialną modę można w Polsce tworzyć bez kompromisów i z sukcesem.
 
Udział w szkoleniu jest bezpłatny!
 
Osoby, które chcą wziąć udział w szkoleniu powinny się skontaktować z Panią Zuzanną: [email protected], tel. +48 661 79 79 70
Wszyscy uczestnicy otrzymają podręcznik „W kierunku odpowiedzialnej mody” . Podobne szkolenia odbędą się jeszcze w tym roku w Warszawie i Krakowie, o czym będą pojawiały się informacje na bieżąco.

 

Połowa polskich konsumentów byłaby w stanie zapłacić więcej za odzież, obuwie i dodatki mając pewność, że zostały one wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię