W sobotnie popołudnie, 10 grudnia w Ośrodku Kultury Leśnej odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej ?Mongolia” oraz koncert ?Mozart ? kolory miłości”. Wydarzenie zakończy obchody Międzynarodowego Roku Lasów. Rozpocznie się o godz. 18.00 w ?Powozowni”.

Mongolia to kraj, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Przestrzenie, których nie można ogarnąć wzrokiem. Góry, które wyglądają jak wielkie aksamitne stożki. (…) Mongolia przyciąga i magnetyzuje – pisze w folderze do wystawy autor zdjęć Jędrzej Szyguła. Z zamiłowania i zawodu leśnik kilka miesięcy temu wziął udział w wyprawie do tego odległego kraju. Wspólnie z czterema innymi leśnikami oraz dwoma Mongołami pokonał 2,5 tysiąca kilometrów odkrywając piękno Mongolii. Teraz nadszedł czas na podzielenie się z innymi utrwalonymi w duszy i na papierze obrazami. Wernisaż wystawy będzie okazją do rozmów z Jędrzejem Szygułą, zadania pytań o jego pasje podróżnicze i fotograficzne.

Podczas koncertu, który rozpocznie się tuż po otwarciu wystawy, usłyszymy arie miłosne Mozarta w połączeniu z fragmentami listów kompozytora, które pokażą, że miłość niejedną ma barwę. Portret uczucia zostanie namalowany utworami z najpiękniejszych oper kompozytora, takich jak Don Giovanni, Wesele Figara czy Czarodziejski flet. Wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu Natalia Puczniewska (sopran), Bartłomiej Szczeszek (tenor) i Tomasz Mazur (baryton) oraz Kwartet AULOS. Recytację listów Mozarta usłyszymy w wykonaniu Tomasza Raczkiewicza – autora scenariusza koncertu. Gołuchowski koncert jest jednym z wydarzeń Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego.

Wstęp wolny.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię