Warsztaty w Głębokiej / Fot. Fundacja Sendzimira

Trzytygodniowa akademia letnia Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce to flagowe przedsięwzięcie edukacyjne Fundacji Sendzimira. Kurs odbywa się rokrocznie od 1998 roku. W dotychczasowych edycjach kursu wzięło udział ponad 380 osób, w tym około 30 z zagranicy.

Kurs adresowany jest do studentów i doktorantów, pracowników naukowych, przedstawicieli biznesu i administracji z państw Europy Środkowo-Wschodniej i regionu Morza Bałtyckiego.

Uczestnicy zazwyczaj wywodzą się z różnych dziedzin i specjalności, takich jak: ochrona i inżynieria środowiska, architektura, zarządzanie, nauki ekonomiczne, rolnictwo, biologia, ekologia, sztuki piękne, historia, dziennikarstwo, nauki społeczne. Wszystkich łączy chęć zdobycia teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
 
Aby zgłosić się do udziału w kursie, należy do 7 marca 2012 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy. Elementem rekrutacji do udziału w Akademii Letniej WZR są również dwa etapy szkolenia e-learningowego.
 
Tematyką kursu jest zrównoważony rozwój, począwszy od szczegółowego wyjaśnienia pojęcia, przez teoretyczne aspekty w różnych dziedzinach nauki i techniki, aż po warsztaty, zajęcia i projekty praktyczne. Na kursie odbywają się też zajęcia dodatkowe, takie jak nauka tańca, czy wycieczki terenowe integrujące grupę. 
 
W programie kursu znajdują się m.in.: wykłady, debaty, warsztaty, gry symulacyjne, zajęcia terenowe i praktyczne projekty, obejmujące swą tematyką zagadnienia z zakresu zrównoważonego rozwoju. Pod opieką doświadczonych instruktorów, kursanci realizują dwa duże praktyczne projekty, w ramach których podejmują próby wprowadzenia zasad zrównoważonego rozwoju do praktyki konkretnych firm i instytucji  w pierwszym projekcie, a gmin i miast w drugim.
 
Od 1999 roku Akademia letnia WZR odbywała się w Mogilanach pod Krakowem, od zeszłego roku postanowiliśmy zacząć organizować ją w innych rejonach Polski. W 2011 roku miała miejsce w Łodzi, tegoroczna edycja odbędzie się w malowniczych Kartuzach, niedaleko od Trójmiasta.
 
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię