W piątek, 6 marca br. o godz. 10 w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym nastąpi wernisaż wystawy unikalnych zdjęć Włodzimierza Puchalskiego i Adama Grochowalskiego, zatytułowanej ?Owady z bliska?.

Wystawa udostępniona została ze zbiorów Muzeum w Niepołomicach z okazji Jubileuszu 100-lecia urodzin Włodzimierza Puchalskiego (1909-1979) – pioniera filmu przyrodniczego, autora ponad 50 albumów fotograficznych o tematyce przyrodniczej.

Wystawa w dużym "zbliżeniu" przenosi w niezwykły i barwny świat najliczniejszej gromady zwierząt uchwycony przez dwóch wielkich miłośników przyrody. Obok siebie znajduje się makrofotografia Adama Grochowalskiego i tradycyjne czarno-białe zdjęcia Włodzimierza Puchalskiego.

Skomponowana w ten sposób wystawa jest odzwierciedleniem zmian zachodzących w technice i rozwoju fotografii, przekazuje treści edukacyjne, a także uwrażliwia na piękno przyrody. Otwarcie wystawy ubarwi wykład Pana dr Marcina Zycha, pracownika Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, pt. ”Owady i ludzie”.

Wystawa będzie czynna do 3 maja br. Sponsorem przedsięwzięcia są Zakłady Azotowe “PUŁAWY”.

Źródło: www.kazimierz-muzeum.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię