W sobotę, 28 lutego o godz. 15 warszawskie Centrum Handlowe ?Targówek? zainicjuje edukacyjny program ekologiczny ?Centrum z Klimatem?. To już drugi obiekt w stolicy, po Centrum Handlowym ?Reduta?, w którym klienci będą mogli dowiedzieć się, jak na co dzień dbać o środowisko.

Inaugurację programu uświetni występ najpopularniejszego polskiego iluzjonisty Macieja Pola, przewidziano również gry i zabawy ekologiczne oraz otwarcie wystawy plastycznej przedszkolaków. „Targówek” będzie zbierać także odpady w zamian za ekologiczne upominki.

Podstawą „Centrum z Klimatem” jest tzw. „mała ekologia” – założenie, że nawet niewielkie działania podejmowane przez każdą osobę mają wpływ na ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko. Fundamentem programu jest Deklaracja Ekologiczna, czyli zbiór  10 zasad określających proekologiczne zachowania. Do ich przestrzegania zobowiąże się każda osoba lub instytucja, która przyłączy się do akcji.

„Centrum Handlowe „Targówek” to drugi obiekt w Warszawie, w którym wdrażany jest program „Centrum z Klimatem”. Działa on już w Centrum Handlowym „Reduta”. Projekt ten powstał w odpowiedzi na światowy trend oraz badania, według których wiedza na temat ekologii jest wciąż niedostateczna.

Program w Centrum Handlowym „Targówek” wspierać będą komunikaty wizualno-tekstowe umieszczone w często odwiedzanych miejscach na terenie obiektu. Przypomną one, w jaki sposób mądrze i niewielkim wysiłkiem można chronić środowisko. W „Targówku” odbywać się będą również w ciągu roku imprezy o charakterze ekologicznym.

Podczas inauguracji „Centrum z Klimatem” rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny dla przedszkoli z dzielnicy Targówek oraz jej okolic – „Pokaż, jak Ty możesz chronić klimat”. Jego rezultatem będzie wystawa 30 prac przedszkolaków biorących udział w konkursie. Ponadto, inauguracji towarzyszyć będą gry i zabawy ekologiczne, a swoje umiejętności zaprezentuje iluzjonista i magik – Maciej Pol. Każdy, kto tego dnia przyniesie ze sobą takie odpady, jak: makulatura, plastik, szkło, akumulatory, baterie, świetlówki, małe AGD/RTV/IT, otrzyma w zamian ekologiczny upominek „Centrum z Klimatem”.

Partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Nasza Ziemia. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Remondis Electrorecycling oraz firma Byś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię