Z okazji Dnia Dziecka w Rybniku działo się wyjątkowo dużo. Jedną z atrakcji był Festiwal Ekologiczny, który zorganizowano z myślą o najmłodszych 1 czerwca na deptaku pod Bazyliką. Dzieci mogły nauczyć się tam m.in. segregacji śmieci i sprawdzić swoją wiedzę o odpadach w konkursie z użyciem koła fortuny, a także wziąć udział w licznych warsztatach kreatywnego recyklingu. 

Podczas warsztatów dzieci tworzyły bransoletki ze starych koszulek t-shirt, malowały worki bawełniane, a także robiły fantastyczne breloczki z korka po winie. Dużym powodzeniem cieszył się też konkurs „wKOŁO odpadów”, w ramach którego za poprawną odpowiedź na pytanie, zadanie lub rozwiązanie rebusu dzieci otrzymywały drobne upominki – komiksy i układanki.  Czekając na udział w konkursie można było ułożyć również puzzle XXL o charakterze ekologicznym. – Warsztaty cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem dzieci, o czym świadczy fakt, że niektóre z nich spędziły na naszym stoisku cały dzień. W warsztatach malowania  toreb wziął udział także  Prezydent Rybnika – Wojciech Świerkosz, który przygotował unikatową torbę, promującą miasto – podkreśla Gabriela Walerych, koordynator projektów edukacyjnych w firmie ABRYS, która odpowiadała za realizację warsztatów.

W ramach Festiwalu można  było zrobić ponadto instrument z odpadów, bransoletkę z serwetek czy też wziąć udział w licznych konkursach i zabawach dotyczących właściwego postępowania z odpadami.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Rybnik.

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię