Od września dzieci, które lubią tropić, poznawać, odkrywać tajemnice przyrody, będą miały własne pismo pt. Tropami przyrody”. W każdym numerze czytelnicy znajdą ciekawostki o zwierzętach dzikich i domowych oraz o roślinach, odkryją fascynujący świat pod lupą, a także zaprzyjaźnią się z Doktorem Leszczem i jego przyjaciółmi.

Magazyn dla dzieci  powstaje głównie z myślą o uczniach szkoły podstawowej, nie ma bowiem przyrodniczego pisma o ogólnokrajowym zasięgu dla dzieci w tym wieku. Pismo koncentruje się na przyrodzie polskiej (choć pojawiają się również ciekawostki ze świata), ponieważ twórcy pisma są przekonani, że zdobywanie wiedzy należy zaczynać od najbliższego otoczenia. Autorzy chcą bawić i uczyć czytelników, pokazywać, jak ciekawa może być natura, a także uświadamiać, jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy – począwszy od najprostszych zasad: nieśmiecenia i nieniszczenia, czyli szacunku dla przyrody. Wydawałoby się, że to sprawy oczywiste, ale wystarczy spojrzeć na obrzeża lasów, żeby się przekonać, jak dużo mamy do zrobienia.

Pismo przekazuje wiedzę podstawową, ale solidną, na bazie której można rozwijać zainteresowania przyrodnicze. Z redakcją współpracują biolodzy, leśnicy, myśliwi, fotograficy, którzy są prawdziwymi przyrodnikami-pasjonatami. Lektura „Tropami przyrody” ma uzupełniać informacje, jakie dzieci otrzymują w domu czy w szkole.

Dwumiesięcznik „Tropami przyrody” ukazuje się nakładem Oficyny Wydawniczej Oikos, wydawcy „Lasu Polskiego”, „Braci Łowieckiej”, „Drwala” i AGROmechaniki”. Pierwszy numer pojawi się we wrześniu.

Źródło: www.tropami.net.pl

Od września dzieci, które lubią tropić, poznawać, odkrywać tajemnice przyrody, będą miały własne pismo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię