Około 13000 uczniów wzięło udział w organizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Planeta Energii” oraz akcji popularyzującej wiedzę na temat energii elektrycznej i zasady bezpiecznego z niej korzystania.

Na podstawie kilkuset sprawozdań jury konkursowe wyłoniło najbardziej zaangażowane klasy i nauczycieli, którym przyznało 10 nagród głównych oraz 50 wyróżnień. Główną nagrodą w konkursie jest 2-dniowa wizyta interaktywnego miasteczka "Planeta Energii".

Konkurs skierowany był do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju, a jego głównym celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Do szkół w całej Polsce trafiły przygotowane przez ENERGĘ materiały dydaktyczne, w oparciu o które nauczyciele mogli przeprowadzić ciekawe zajęcia dotyczące prądu. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji szkolnych i innych działań dotyczących energii elektrycznej oraz bezpiecznego i racjonalnego z niej korzystania, a następnie na udokumentowaniu odbytych zajęć. Zwycięskie klasy zostały wyłonione na podstawie przygotowanych przez nauczycieli sprawozdań.

Z 3000 szkół, do których organizatorzy wystosowali zaproszenie do udziału w akcji, na www.planetaenergii.pl zarejestrowało się ponad 500 nauczycieli, a ponad 100 z nich udokumentowało przeprowadzenie zajęć sprawozdaniami (często bogato ilustrowanymi zdjęciami i filmami). Według wstępnych szacunków, dzięki aktywnemu udziałowi w akcji około 13000 uczniów z całej Polski zyskało niezwykle cenną wiedzę związaną z energią elektryczną. A kolejne tysiące staną przed taką szansą podczas wizyt "Planety Energii" w zwycięskich miastach.

Bardzo dziękujemy nauczycielom za udział w naszym konkursie. Dziękujemy także wszystkim dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w realizację konkursowych zadań. Skala, pomysłowość i różnorodność podjętych działań potwierdzają, że o niełatwych zagadnieniach technicznych można mówić w sposób ciekawy i angażujący najmłodszych. Cieszy nas duże zainteresowanie akcją, ale przede wszystkim mamy nadzieję, że dzięki Planecie Energii i pogłębieniu wiedzy o energii elektrycznej, zabawy dzieci będą bardziej bezpieczne, a prąd będzie im się kojarzył wyłącznie z dobrą energią – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

W konkursie przyznano 10 nagród głównych oraz 50 wyróżnień.

Główną nagrodą w konkursie jest 2-dniowa wizyta "Planety Energii" – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. "Planeta" odwiedzi miasto, z którego pochodzi zwycięska klasa. W przypadku nagrodzenia uczniów z mniejszych miejscowości, ze względu na konieczność udostępnienia miasteczka wystarczającej liczbie dzieci przez pełne dwa dni, atrakcja zawita do najbliższego dużego miasta w okolicy. Dzieci ze zwycięskiej klasy i szkoły zostaną dowiezione na "Planetę Energii" na koszt organizatora akcji.

W miasteczku na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, w tym film 3D opowiadający historię Energoludków (kosmitów z Planety Energii) oraz eksperymenty naukowe przygotowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na dzieci z wyróżnionych klas czekają książeczki edukacyjne, edukacyjna zabawka związana z energią elektryczną oraz film na DVD z wirtualną wycieczką po elektrowni wodnej. Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają specjalne certyfikaty poświadczające ich wkład w organizację akcji edukacyjnej nt. energii elektrycznej.

Zwycięzcy konkursu edukacyjnego „Planeta Energii”:
 

Zwycięzcy konkursu edukacyjnego „Planeta Energii”:

Nauczyciel

Klasa

Szkoła

Marta Przybylska

Klasa II

Szkoła Podstawowa Płockiego Towarzystwa Oświatowego, al. M. J. Piłsudskiego 31, 09-407 Płock

Małgorzata Sandułow

Klasa II A

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Matejki, ul. Staszica 6, 75-449 Koszalin

Jolanta Puchalska

Klasa III

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, Damno 42, 76-231 Damnica

Anna Kasprzycka

Klasa I

Zespół Szkół im. ks. Antoniego Arasmusa, ul. Szkolna 29, 83-307 Kiełpino

Zofia Cieślakowska

klasa III A

Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Władysława Gębika, ul. Grunwaldzka 54, 82-500 Kwidzyn

Iwona Kubiak

Klasa III

Zespół Szkół w Tuławkach, Tuławki 31, 11-001 Dywity

Joanna Matuszkiewicz

Klasa I

Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Willowa 8, 87-800 Włocławek

Renata Wiśna

Klasa III A

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera, ul. Szkolna 17, 62-541 Budzisław Kościelny

Małgorzata Reichman

klasa III B

Zespół Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka, ul. 11 Listopada 4, 44-335 Jastrzębie Zdrój

Anita Demczak

Klasa II sportowa

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka, ul. Armii Krajowej 9, 59-400 Jawor

  Lista wyróżnionych szkół znajduje się na stronie www.planetaenergii.pl.

 

Główną nagrodą w konkursie jest 2-dniowa wizyta „Planety Energii” – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. / Fot. ENERGA

W miasteczku na dzieci czekać będzie wiele atrakcji. / Fot. ENERGA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię