Tylko do 31 stycznia br. nauczyciele i uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mają szansę wziąć udział w konkursie edukacyjnym ?Planeta Energii?, organizowanym po raz trzeci przez Grupę ENERGA.

Do tej pory ponad 200 szkół podstawowych postanowiło przystąpić do programu. Nagroda główna to wizyta kosmicznego miasteczka, które wprowadzi dzieci niesamowity świat energii elektrycznej.

Uczestnicy organizowanego przez Grupę ENERGA programu edukacyjnego mają ostatnią szansę, aby wyruszyć w podróż po świecie energii elektrycznej i zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym wizytę mobilnego centrum naukowego „Planeta Energii” w swojej miejscowości. Konkurs trwa do 31 stycznia. Do tej pory wyzwanie podjęło ponad 200 klas z całej Polski. Jest o co walczyć – nagroda główna to wizyta kosmicznego miasteczka, które wprowadzi dzieci niesamowity świat energii elektrycznej.

Program „Planeta Energii” w prosty i przystępny sposób łączy naukę z zabawą, ale przede wszystkim edukuje najmłodszych. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Dzieci dowiadują  się m.in. skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych.

Uczestnicy organizowanego przez Grupę ENERGA programu edukacyjnego mają ostatnią szansę, aby wyruszyć w podróż po świecie energii elektrycznej i zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym wizytę mobilnego centrum naukowego „Planeta Energii” w swojej miejscowości. Konkurs trwa do 31 stycznia, więc jest jeszcze czas by wziąć w nim udział. Do tej pory wyzwanie podjęło ponad 200 klas z całej Polski.

Co daje udział w programie „Planeta Energii”

Program „Planeta Energii” w prosty i przystępny sposób łączy naukę z zabawą, ale przede wszystkim edukuje najmłodszych. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Dzieci dowiadują  się m.in. skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych. Ponadto wygrana w konkursie to ciekawe nagrody. Dziesięć zwycięskich klas zdobywa dla swoich szkół i miast dwudniową wizytę "Planety Energii" – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. Pięćdziesiąt wyróżnionych klas otrzyma atrakcyjne nagrody edukacyjne. Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają certyfikaty poświadczające ich udział w programie.

Co zrobić, aby miasteczko „Planeta Energii” pojawiło się w Twojej miejscowości?

Każdy nauczyciel, który zgłosił swoją klasę do konkursu, przeprowadził minimum trzy lekcje na temat energii elektrycznej w oparciu o materiały dydaktyczne przygotowane przez Grupę ENERGA oraz podjął autorskie działanie dodatkowe, powinien do 15 lutego br. przesłać sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć. Im ciekawsze działania, tym większe szanse na wygraną. Rozstrzygnięcie konkursu „Planeta Energii” i wyłonienie zwycięzców nastąpi 18 marca br.

Nauka i zabawa w jednym, czyli co czeka dzieci w  interaktywnym miasteczku „Planeta Energii”. Miasteczko „Planeta Energii” kryje w sobie wiele atrakcji m.in. zabawy i konkursy w strefie poświęconej odnawialnym źródłom energii elektrycznej, film 3D oraz eksperymenty przeprowadzane pod czujnym okiem wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Szczegóły konkursu www.PlanetaEnergii.pl.
 

Program „Planeta Energii” w prosty i przystępny sposób łączy naukę z zabawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię