We wtorek, 23 listopada na terenie Targów POLEKO odbędzie się Zjazd Maskotek Ekologicznych. Do Poznania przyjedzie osiem dużych pluszaków, które symbolizują prowadzoną w swoich firmach edukację ekologiczną.

Zjazd Maskotek Ekologicznych ma zinicjować stworzenie platformy edukacji ekologicznej ph. „Klub Przyjaciół Zielonej Lekcji” i zbudowanie sieci kontaktów pomiędzy instytucjami, które prowadzą edukację ekologiczną. W przyszłości do Klubu będzie mogła przyłączyć się każda placówka, jednostka oświatowa, firma czy też organizacja pozarządowa, która prowadzi edukację ekologiczną. W ten sposób na niwie ekologii będzie realizowana zasada networkingu, polegającego na wymianie doświadczeń dzięki korzystnej sieci wzajemnych kontaktów.

Wśród uczestników Zjazdu:  Brat Pet (Zakład Zagospodarowania Odpadów, Poznań),  Felek Flaszka (Zakład Zagospodarowania Odpadów, Poznań), eMZOludek (Zakład Oczyszczania o Gospodarki Odpadami MZO, Ostrów Wlkp.), Ekoluś (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg), Pojemnik na tworzywa sztuczne (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg), Pojemnik na makulaturę (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg), Pojemnik na szkło kolorowe (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg) i oczywiście Zielniak
(Abrys, portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl).

W programie m.in. odwiedziny w Forum Recyklingu (paw. 3, sala konferencyjna), udział w konferencji Ministra Środowiska (paw. 10), podpisywanie przez maskotki petycji dot. edukacji ekologicznej (paw. 11), mobilne show odpadowe (w różnych pawilonach), wizyta w Salonie Czystej Energii i udział w rozstrzygnięciu Quizu o OZE (paw. 4), udział w Finale Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu (paw. 11).

Będzie głośno i kolorowo! Nie może Państwa zabraknąć!
Zapraszamy we wtorek, 23 listopada na teren Targów POLEKO.

Zapraszamy na nasze stoisko na Targach POLEKO Hala nr 5, stoisko nr 60.

Z okazji Targów POLEKO zachęcamy też do udziału w Quizie z Zielniakiem, czekają atrakcyjne nagrody! 

Brat Pet i Felek Flaszka (Zakład Zagospodarowania Odpadów, Poznań)

Zielniak (portal ZielonaLekcja.pl, Abrys)

eMZOludek (Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO, Ostrów Wlkp.)

Ekoluś (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg)

Pojemniki (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię