Tatrzański Park Narodowy wraz z Euroregionem Tatry będzie realizował projekt „Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry – cykl imprez edukacyjnych”. Partnerem projektu są Štátne lesy Tatranského národného parku.

Celem projektu jest opracowanie odpowiednich dla dzieci i młodzieży materiałów dydaktycznych o Tatrach, umożliwiających poznawanie ich walorów, poszerzenie wśród uczniów polskich i słowackich wiedzy  o wspólnych dla obu krajów górach Tatrach, poprzez organizowanie zajęć edukacyjnych i wspólnych warsztatów, doskonalenie umiejętności nauczycieli  polskich i słowackich w przekazywaniu wiedzy o Tatrach poprzez zorganizowanie warsztatów i  wyposażenie ich w materiały  dydaktyczne.

Cele te będą realizowane poprzez: opracowanie materiałów dydaktycznych dla nauczycieli i uczniów oraz ich druk (w pakiecie dla nauczyciela będą m.in. scenariusze zajęć, prezentacje multimedialne i inne pomoce metodyczne; pakiet dla ucznia obejmować będzie m.in. karty pracy, plakat, i gadżety edukacyjne), w celu umożliwienia korzystania z materiałow dydaktycznych przygotowanych dla uczniów planowane jest przetłumacznie pakietu dla uczniów na język słowacki – do września 2011 r., warsztaty dla nauczycieli polskich i słowackich z wykorzystaniem przygotowanych materiałów w październiku 2011 r., przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów  klas IV-VI w siedmiu szkołach podstawowych Zakopanego, kończących się konkursem wewnętrznym i wyłaniajacym po 4 laureatów – październik 2011- kwiecień 2012 i wspólne warsztaty polskich i słowackich uczniów na Słowacji.

Projekt będzie kosztował 42.550,00 euro, z czego 36.167,50 euro (85%) będzie sfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Do współpracy przy pierwszej części projektu TPN zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z terenu Podtatrza.

Źródło: tpn.pl

Projekt ma przybliżyć dzieciom wiedzę o wspólnych dla obu krajów Tatrach. / Fot. megalex, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię